1.01
1000

Winnipeg - Colorado 5.z.

01.05.2024 03:37

Hokejisti Colorada majú po troch víťazstvách za sebou prvý mečbol v sérii. Winnipeg sa vracia na vlastný ľad s prázdnymi rukami a už bude mať „nôž na krku“.

Domáci vstupovali do vyraďovacej časti z 2. pozície a hneď v úvode predviedli Coloradu (7:6) prečo boli v tabuľke tak vysoko. O dva dni neskôr však ťahali za kratší koniec a po jasnej prehre cestovali na štadión súpera aspoň pre jedno víťazstvo. Blízko k nemu mal v 3. zápase, keď po dvoch tretinách vyhrávali, ale nedisciplinovanosťou sa o úspech pripravili (2:6). Tá pravdepodobne rozhodla aj nedeľný duel (1:5), keď po vyrovnanej 1. tretine inkasovali v 2. dejstve dvakrát v oslabení a bolo po nádejach. Do brány sa prvýkrát dostal Brossolt a keďže neinkasoval, je možné že sa objaví na ľade od začiatku.

„Lavíny“ nadviazali na nevydarený záver dlhodobej časti aj v prvom vystúpení vyraďovacej fázy, ale rýchlo sa spamätali. Vyhrali druhý zápas vo Winnipegu a na vlastnom štadióne mali jasne navrch. Minimálne výsledkovo to tak vyzerá a v porovnaní so svojim súperom sú jasne lepší v úspešnosti presilových hier. S výnimkou 2. súboja vonku dokázali vždy streliť dva góly v početnej prevahe a práve to môže byť rozhodujúce. Sypať to začalo Ničuškinovi, ktorý sa naposledy blysol hetrikom a na konte má už 6 presných zásahov.

Vo vzájomných zápasov mal jasne dominoval Winnipeg. V posledných dvoch sezónach nevyhral iba jediný súboj v základných častiach. V play-off však prehral trikrát za sebou a bude odvracať 1. mečbol. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v presilových hrách viac ako 1,5, prípadne na počet gólov +6,5. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.

- Počet gólov - viac ako 6,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Ničuškin dá gól (zápas do rozh.)