Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Vancouver - Edmonton 5.z.

17.05.2024 04:00
pic

Edmonton nepripustil mečbaly pre Vancouver, keď vo štvrtom zápase série vyhral 3:2 a pred súbojom na ľade súpera s ním zrovnal krok.

Canucks prehrali v play-off vonku vôbec prvý zápas, keď Oilers vo štvrtom súboji zabrali a odmietli vysoko nepriaznivý stav v sérii. Edmonton premiérovo od začiatku nastúpil s brankárom Pickardom, keďže séria vôbec nevychádzala Skinnerovi a tréner „olejárov“ sa navyše odhodlal k rozdeleniu McDavida s Draisaitlom. Vancouver opäť nastúpil v bránkovisku so Silovsom, keď brankárska jednotka Demko stále nie je pripravený na návrat, ktorý sa očakával už v tejto sérii. V zostave chýbal aj obranca Soucy, ktorý dostal jednozápasový dištanc za krosček na McDavida.

Aj napriek tomu, že McDavid s Draisaitlom boli rozdelení, tak v presilovke boli pokope a práve ich spolupráca viedla k prvému gólu Edmontonu v polovici prvého dejstva. Ten vedenie v závere druhej tretiny navýšil a všetko išlo podľa predstáv. V tretej časti však znížil Garland a v hre bez brankára Canucks vyrovnali. Edmonton však nestratil nervy a 39 sekúnd pred koncom rozhodol Bouchard.

Oilers majú zatiaľ najlepšiu presilovku v play-off (46,7%) a dobre hrajú aj v oslabení. V popredí sú aj v početnosti streľby, keď majú na zápas v priemere 31 striel, zatiaľ čo súper len niečo viac ako 20. Táto štatistika sa potvrdzuje aj v tejto sérii, keď Edmonton v posledných troch zápasoch súpera prestrieľal. Draisaitl bodoval aj v deviatom zápase play-off a Pickard sa stal iba tretím brankárom Oilers, ktorý pri svojej premiére od začiatku zápasu v play-off vychytal výhru. Bouchard zase dosiahol na hranicu 40 kanadských bodov play-off, načo potreboval 37 duelov, pričom rýchlejšie to v histórii stihli iba dvaja obrancovia.

Ani jeden z tímov v sérii zatiaľ nevyhral dva zápasy po sebe a Edmonton v nej ešte neviedol. Zatiaľ mi však Oilers prídu v tejto sérii ako lepší tím, ale potrebujú opäť kvalitný výkon brankára Pickarda, ktorý by mal opäť dostať prednosť pred Skinnerom. Tentokrát by som sa zameral na Draisaitla, ktorý doteraz bodoval v každom zápase play-off a v tejto sérii si vždy pripísal aspoň dva kanadské body, čo by sa mu mohlo podariť aj tentokrát.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.