1000

Kanada - Nórsko

16.05.2024 20:20

Obhajca a samozrejme jeden z najväčších favoritov svetového šampionátu Kanada stratila naposledy prvý bod a odniesť by si to mali hokejisti Nórska.

„Javorové listy“ vstúpili do turnaja rozpačitým výkonom s Veľkou Britániou (4:2), ale proti silnejším Dánom (5:1) to už bolo podstatne lepšie. V 2. tretine si však vybrali „oddychový čas“ a okrem kontaktného gólu boli radí, že neprišlo aj vyrovnanie po troch vylúčeniach. Do tretice odohrali s Rakúskom (7:6p) dve exkluzívne tretiny a vedenie 6:1 bolo ešte pre súpera lichotivé. Na začiatku 3. časti však dvakrát inkasovali a ďalšie tri góly v sieti Binningtona znamenali predĺženie. To trvalo iba 15 sekúnd, no senzáciu to už neodvrátilo. Tréner Tourigny iste vyčistil svojim zverencom žalúdky.

Severania si v prvých troch dueloch zahrali proti veľkým favoritom a postupne nestačili na Švajčiarsko (2:5), Česko (3:6) ani Fínsko (1:4). Najviac potrápili domácich hokejistov, keď im vyšiel začiatok súboja a viedli 3:1. Vo štvrtom zápase si pripísali prvé body a boli hneď tri za víťazstvo v dôležitom súboji s Dánskom (2:0). Ich cesta do štvrťfinále vedie pravdepodobne už iba cez úspešný dnešný duel a ich triumf je viac ako nepravdepodobný.

Vo vzájomných zápasoch sa vlani tešili Nóri z víťazstva 3:2 po nájazdoch a bol to ich prvý úspech v histórii. Kanaďania sú veľkými favoritmi a stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +6, prípadne na počet gólov Kanady v 1. tretine +1,5. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.

- Počet gólov tímu - Kanada viac ako 1,5 (1.tretina)
 - Dá gól - Cozens dá gól (zápas do rozh.)