1000

Kazachstan - Švédsko

16.05.2024 16:20

Posledným tímom na MS, ktorý zatiaľ nestratil body je Švédsko a nemalo by sa tak stať ani po jeho súboji s Kazachstanom.

Kazachovia na úvod turnaja porazili v dôležitom zápase 3:1 Francúzsko, ale následne nestačili na Slovensko (2:6) a naposledy ani na Lotyšsko (0:2). Na konte tak majú len päť strelených gólov, zatiaľ využili jedinú z ôsmich presiloviek a majú pomerne nízku úspešnosť streľby. Aj preto sa ich pozornosť bude sústrediť skôr na súboj s Poľskom, ktorý by mohol byť zápasom o záchranu. Deň po súboji so Švédskom ich čakajú Nemci, čo by tak isto mohol byť problém, nakoľko sa očakáva, že Švédi ich poriadne prevetrajú a na oddych nebudú mať veľa času.

„Tri korunky“ zatiaľ nestratili ani bod, keď na úvod zdolali 5:2 USA, následne v tréningovom tempe Poľsko 5:1 a naposledy dominovali s Nemcami (6:1). Posledného súpera prestrieľali v pomere 46:16 a už v prvej tretine tromi gólmi v podstate rozhodli. Švédi doteraz strelili tri góly v presilovke a neinkasovali ani jeden gól v piatich oslabeniach. Po troch dueloch boli najčastejšie strieľajúcim tímom a navyše s veľmi slušnou úspešnosťou 13,11%. Najproduktívnejším hráčom je zatiaľ obranca Karlsson (3+2) a päť bodov nazbierali aj Burakovsky s Johanssonom (2+3).

Švédi na OH v roku 2006 a aj na MS o desať rokov neskôr strelili Kazachstanu vo vzájomných dueloch sedem gólov a strelecká hitparáda sa dá očakávať aj tentokrát. „Tri korunky“ vyhrali zatiaľ všetky tri prvé tretiny a po dvoch dňoch oddychu sa vyrútia aj na Kazachstan a už v prvom dejstve by mohli streliť aspoň dva góly.