1000

USA - Francúzsko

16.05.2024 20:20

Americkí reprezentanti si v treťom vystúpení na svetovom šampionáte pripísali už druhú porážku a po dvoch dňoch voľna sa iste „vrhnú“ na Francúzov.

Američania si na úvod šampionátu zahrali s druhým najväčším favoritom skupiny Švédskom (2:5), keď im nepomohlo postupné zlepšovanie výkonu a v závere inkasovali dvakrát do prázdnej brány. Na druhý deň to bol úplne iný výkon a ambiciózne Nemecko ((6:1) doslova sfúkli. Do tretice však narazili na Slovensko (4:5p) a boli nakoniec radi aj za bod, veď pred poslednou tretinou prehrávali o tri góly. V bráne už neohol nastúpiť Lyon, ktorého vyradilo zranenie ruky a Nedeljkovicovi sa príliš nedarilo. Kvalitu však mužstvo rozhodne má a žiadne ďalšie zaváhanie si už nemôže dovoliť.

Hokejisti z krajiny „galského kohúta“ vlani úplne sklamali na MS a boli radi, že sa udržali v elitnej kategórii. Podobne zahájili aj tohtoročný šampionát a prehra s Kazachstanom (1:3) sa určite nečakala. Aj v druhom vystúpení ťahali za kratší koniec, no s podstatne silnejším súperom z Lotyšska (2:3p) uhrali aspoň bod. Do tretice sa už mohli tešiť aj z víťazstva v existenčnom zápase s Poľskom (4:2). Vyšla im 1. tretina a po dvoch ďalších góloch v úvode druhej časti asi nikto nepochyboval o ich triumfe. Chyba brankára Ylonena však pomohla súperovi a do konca zápasu to bolo veľmi dramatické.

Vo vzájomných zápasoch nevyhral favorit doteraz iba raz pri remíze 4:4 na ZOH 1994.Vlani súpera deklasoval 9:0 a aj predtým v roku 2019 to bola jasná záležitosť (7:1). Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov USA +5, prípadne na Handicap USA -3,5. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.

- Počet gólov tímu - USA viac ako 5,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Boldy dá gól (zápas do rozh.)