Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Fínsko - Rakúsko

16.05.2024 16:20
pic

Fínsko zatiaľ inkasovalo najmenší počet gólov, bude to platiť aj proti nečakane produktívnemu Rakúsku?

Fíni majú v kolonke obdržaných gólov číslo dva, ale z hry inkasovali iba raz. Ten druhý je výsledkom neúspešných samostatných nájazdov s Českom. Po nich, ale nedali šancu Veľkej Británii (8:0) a tiež s Nórskom (4:1) mali celý duel pod kontrolou. Ich zodpovedný herný systém, umožnil outsiderom vyslať na ich brankárov Larmiho a Sateriho iba po 14 striel. Z korčuliarov najviac žiari 20-ročný Oliver Kapanen, ktorý strelil už päť gólov. Trio Mikael Granlund, Kaski, Oksanen má zase na konte po štyri asistencie. „Suomi“ tradične vynikajú aj skvelou disciplínou. Dosiaľ hrali iba dve oslabenia a obe ubránili.

Čo sa týka herného prejavu, Rakúsko je azda najpríjemnejším prekvapením MS, ale skvelé výkony proti Švajčiarsku (5:6) a najmä neuveriteľný comeback proti Kanade (6:7p) z 1:6, stačili len na zisk bodu. Od úvodnej hladkej prehry s Dánskom (1:5), sme tak videli celkom iné mužstvo. Jeho najproduktívnejším hráčom je Zwerger (1+3), ktorého nasleduje trojbodová štvorica – Haudum, Schneider, Rossi, Unterweger. Rakúšania v troch zápasoch nevystrelili viac ako 21-krát, ale zo všetkých tímov majú suverénne najlepšiu efektivitu streľby (21,4%). Na druhej strane, inkasovali najväčší počet gólov a tiež majú najhoršie oslabenia, keď v priemere inkasovali takmer v každom druhom. Ani ich disciplína nie je najlepšia.

Rakúsko ešte nikdy Fínsko nezdolalo, len na MS 2000 s ním remizovalo a 11-krát prehralo, vždy minimálne o dva góly. Na predchádzajúcich dvoch šampionátoch zvíťazilo Fínsko 3:0 a 3:1. Keďže Rakúsko už dvakrát na favoritov poriadne vycerilo zúbky, defenzívne ladení Fíni si dajú na to pozor a veľkú kanonádu by som nečakal ani teraz. Svoju hru neotvárali ani v prípravných zápasoch a menej ako 5,5 gólu bolo v 11 z ich posledných 13 stretnutí. Z ostatných 16, ich sami dali viac ako štyri, iba proti Britom tu v Prahe. Bude strelený gól v čase 00:01-08:59 Nie

Náš BETBUILDER tip:
 - Počet gólov tímu – Fínsko menej ako 4,5 (Zápas do rozh.)
 - Počet gólov tímu – Rakúsko menej ako 1,5 (Zápas do rozh.)
 - Dá gól – Oliver Kapanen (Zápas do rozh.)


Zvoľte si typy stávok.