1.01
1000

Florida - Tampa Bay 5. z.

30.04.2024 01:07

Florida nevyužila prvý mečbal v 4. zápase play-off a bude mať jedinečnú šancu ukončiť sériu na vlastnom ľade. Podarí sa jej to, alebo si Tampa Bay vynúti duel číslo 6?

Florida (3. VK) odohrala na svojom ľade úvodné dva súboje vo veľkom štýle, ani  raz nepustila Tampu do vedenia a bola výrazne aktívnejší v streľbe 28:19 a 37:23, pričom góly dávala najmä vďaka vyššiemu dôrazu pred bránou súpera. Po víťazstvách 3:2 a 3:2p prekvapujúco zvíťazila aj na ľade Tampa Bay a opäť zaslúžene, nakoľko opäť bola strelecky aktívnejšia (31:29) a výborne zachytal brankár Bobrovskij, ktorý síce dostal dva rýchle góly za sebou začiatkom druhej tretiny a Blesky prvýkrát v sérii viedli (2:1), ale potom už chytal skvele a jeho spoluhráči tromi gólmi otočili vývoj zápasu a aj keď Tampa strelila kontaktný gól, Panteri pečatili svoju výhru gólom do prázdnej brány.

Tampa Bay (6. VK) aj napriek nepriaznivému skóre 0:3 na zápasy podala fantastický výkon v zápase číslo 4 a už v prvej tretine získala trojgólové vedenie. V polovici zápasu bolo 4:1 a diváci sa tešili ako by domáci mali na dosah Stanley Cup. Florida však strelila dva góly a nasledovala 15 minútová dráma, ktorú premenil na rozprávku Stamkos (skóroval v každom súboji v sérii) a víťazstvo Bleskov 6:3 ešte stihol pečatiť Paul v presilovej hre 5:3. Tak ako v súboji číslo 3 nepodržal svoj tím Vasilevskij, tak zápas číslo 4 sa nevydaril gólmanovi Bobrovskému.

Tampa Bay vyradila Floridu dvakrát v posledných troch rokoch v play-off a teraz je Florida krôčik od sladkej odmeny. Stavíte si, že Panteri dotiahnu duel do víťazného konca, alebo si myslíte, že ruskí brankári opäť podajú skvelé výkony a stávka na menej ako 5,5 gólov v zápase bude istejšia?