1.01
1000

Philadelphia - New York 6.z.

03.05.2024 03:00

Veľmi napínavá osemfinálová séria NBA sa opäť vracia do Philadelphie. Tá odvrátila prvý mečbol na palubovke súpera a New York to tentoraz skúsi vonku.

Domáci sa 8-mi víťazstvami v závere základnej časti dostali takmer priamo do osemfinále play-off, ale nakoniec museli ísť do predkola, v ktorom zvládli domáci súboj s Miami (105:104). S New Yorkom nezačali dobre a dvakrát ťahali na jeho palubovke za kratší koniec (10:111, 101:104). Do tretice už doma vyhrali v parádnej prestrelke (125:114), ale o dva dni neskôr sa viac bránilo a to vyhovovalo súperovi (92:97). V utorok už nemali na výber a prvýkrát sa im podarilo vyhrať vonku (112:106p) a bola to dráma ako sa patrí s rozuzlením v predĺžení. Tentoraz rozhodla úspešnosť streľby za 3 body, ktorú mali takmer 40 %-nú a „delostrelec“ Maxey premenil 7 z 12-ich pokusov a zaťažil konto súpera 46-mi bodmi.

Hostia hrali na konci základnej časti tiež veľmi úspešne a 5 posledných víťazstiev ich vyšvihlo na parádnu 2. priečku Východnej konferencie. Na súpera v play-off si museli počkať a v celku Philadelphie dostali vcelku nepríjemnú prekážku. Vo víťaznej sérii však pokračovali dvomi domácimi víťazstvami a po prvej prehre vonku si vybojovali už po 4. zápase mečbol v sérii. V závere tretieho domáceho vystúpenia mali postup takmer vo vrecku, počas skoro celého zápasu boli vo vedení a tesne pred koncom  so 6-bodovým náskokom, o ktorý prišli 8 sekúnd pred sirénou. Iba v jedinom z doterajších zápasov neprehrali 1. štvrtinu a to paradoxne pri prvej prehre vonku. Naposledy už nehral Bogdanovič, pre ktorého sezóna skončila.

V prvých troch tohtoročných vzájomných zápasoch mali navrch vždy hosťujúce tímy a až v poslednom využil výhodu domáceho prostredia New York. V play-off sa to zatiaľ otočilo, ale v posledných dvoch dueloch domáce mužstvá neuspeli. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku po 1. štvrtine, prípadne na počet gólov +200,5. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.

- Počet bodov - viac ako 200,5 (zápas vrátane predĺž.)
 - Počet bodov hráča - Maxey viac ako 29,5 (zápas vrátane predĺž.)