1.01
1000

Chelsea - Tottenham

02.05.2024 20:30

Tottenham prichádza na Stamford Bridge oživiť svoje šance na prvú štvorku, ale Chelsea so Spurs doma prehráva len výnimočne a aj aktuálne sa jej na vlastnom štadióne darí.

Blues síce hrozila tretia prehra v rade, keď po porážke v semifinále FA Cupu so City (0:1), prehrala v lige rekordne 0:5 s Arsenalom a vo Villa Parku prehrávala po polčase 0:2, čo znamenalo, že inkasovala osem gólov po sebe bez toho, aby skórovala. Druhý polčas sa však niesol v znamení obratu, ktorý Chelsea takmer dokonala, ale VAR bol proti a tak sa Blues museli aj napriek veľkej nespokojnosti Pochattina uspokojiť s bodom. V prípade víťazstva s Tottenhamom sa Chelsea môže priblížiť prvej šestke, k čomu má slušné predpoklady, nakoľko na Stamford Bridge neprehrala šesťkrát v rade, z toho v lige štyrikrát po sebe (3-1-0), pričom naposledy tu padol 0:6 Everton. Po viróze by sa mal vrátiť Palmer, horšie sú však na tom Enzo, Colwill, Fofana, James, Lavia, Chukwuemeka, Nkunku, Gusto, Sterling a brankár Sanchez.

Tottenham dvakrát po sebe prehral a navyše sa mu nedarí vonku, čo výrazne zhoršuje jeho šance na miestenku v prvej štvorke. Na pôde Chelsea navyše Spurs po roku 1990 vyhrali iba jeden duel a ich obrana aktuálne nestojí na pevných nohách. Po štvorke v St.James´ Parku hrozil „kohútom“ debakel aj doma s Arsenalom, s ktorým po polčase prehrávali 0:3, ale napokon dotiahli na rozdiel jediného gólu a ešte z toho bola dráma. Ak si však hostia chcú zachovať šancu na prvú štvorku, tak potrebujú zo Stamford Bridge tri body. Vonku pritom nevyhrali trikrát v rade (0-1-2) a z ostatných siedmich duelov vyhrali jediný (1-3-3). Mimo hry sú aktuálne Udogie, Sessegnon, Solomon, Skipp a Forster.

Tento duel si doslova pýta gólovú prestrelku, ktorá sa síce v prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne nekonala, keď Chelsea vyhrala na ihrisku oslabeného Tottenhamu 4:1, ale o góly núdza nebola a nemala by byť ani tentokrát. Počet gólov viac ako 3,5.