1.01
1000

Lyon - Monaco

28.04.2024 19:00

Futbalisti Monaca nabrali druhý dych a po štyroch víťazstvách za sebou sa prepracovali na 2. priečku tabuľky. Lyon si po poslednej prehre bude chcieť napraviť náladu.

Domáci patrili od februára k jedným z najlepších tímov ligy a z 10-ich duelov nevyhrali iba dvakrát a vždy na vlastnom ľade. Jedinú prehru si pripísali s Lens (6.) 0:3 a body stratili ešte s Reimsom (10.) 1:1. Stihli aj postúpiť do finále Francúzskeho pohára, v ktorom si po poslednom ligovom kole zahrajú s Paris SG. Práve s ním však pred týždňom dostali poriadnu príučku (1:4), keď všetky góly padli ešte v 1. polčase. Strata na 6. pozíciu narástla na 5 bodov a teraz majú pred sebou dva mimoriadne ťažké súboje. Do zostavy sa po treste vráti Tagliafico.

„Kniežatá“ nezvládli začiatok roku 2024, keď z piatich ligových zápasov vyhrali jediný a navyše nepochopiteľne vypadli z Francúzskeho pohára s treťoligovým Rouen (1:1) po penaltovom rozstrele. Nad vodou ich držali zápasy na trávnikoch súperov, kde už 5-krát za sebou bodovali naplno. Naposledy sa im to podarilo v priamom súboji o 2. priečku v Breste (3.) 2:0 a k tomu pridali konečne aj dva domáce triumfy so silnými Rennes (7.) 1:0 aj v týždni s Lille (4.) 1:0. Komplikáciou sú trvajúce tresty Ben Seghira so Singom a teraz si nezahrajú ani zranení Golovin s Jakobsom.

Vo vzájomných zápasoch sa dve sezóny tešili z víťazstiev domáce tímy. V decembri prerušilo sériu Monaco domácou prehrou 0:1 a súperovi má čo oplácať. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v 1. polčase -1,5, alebo na dvojitú šancu 0-0. Obľúbenú kombináciu si môžete nájsť v Betbuilderi.

- Počet gólov - menej ako 1,5 (1.polčas)
 - Počet rohových kopov - viac ako 9,5 (zápas)