1.01
1000

Dallas - Colorado 2.z.

10.05.2024 03:37

Hokejisti Dallasu nedokázali ani v 2. kole play-off vyhrať prvý domáci zápas série. Colorado dokázalo otočilo nepriaznivý stav a v predĺžení sa ujalo vedenia.

„Hviezdy“ nezačali vyraďovaciu časť vôbec dobre a prehrali obidva domáce súboje s Las Vegas. O to viac sa sústredili na úvod zápasu s Coloradom (3:4p) a po 1. tretine viedli rozdielom troch gólov. Tretí gól dali v presilovke o dvoch hráčov a aj do 2. tretiny vstupovali v početnej prevahe. Tú však už nevyužili a ich vestu za víťazstvom skomplikovali dve vylúčenia, pri ktorých v 2. tretine inkasovali. Vyrovnanie prišlo hneď na začiatku 3. tretiny a začala sa prejavovať aj únava z namáhavej predchádzajúcej série, ktorá vyvrcholila prehrou po predĺžení. V druhom súboji to nemusí byť iné.

„Lavíny“ prehrali úvodný zápas 1. kola play-off vo Winnipegu (6:7), keď nestihli zvrátiť trojgólové manko počas súboja. Veľmi podobne to začalo aj v Dallase (4:3p), ale na nohy ich dostali dve využité presilovky v 2. tretine. Po nej svietilo na tabuli skóre 2:3 a ešte v 1. minúte 3. tretiny vyrovnal MacKinnon. Rozhodnutie priniesla až 12. minúta predĺženia, keď Wood prekorčuľoval obrancu Heiskanena a prekonal súperovho brankára. Veľký podiel na víťazstve má aj brankár Georgijev, ktorý sa po 1. tretine „otriasol“ a v predĺžení predviedol zázračný zákrok proti Seguinovej dorážke.

Vo vzájomných zápasoch vyhralo Colorado v dvoch sezónach za sebou päť zo šiestich súbojov. Uspelo aj na úvod play-off a môže dostať „krídla“. Stávkujúcim radíme vsadiť na hostí ako Víťazov do rozhodnutia, prípadne na počet gólov +5,5. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.