1.01
1000

Los Angeles - Edmonton 4.z.

29.04.2024 04:37

Edmonton rýchlo schladil nádeje LA, keď v treťom zápase série vyhral na ľade Kings vysoko 6:1 a momentum je aktuálne na jeho strane.

Oilers sú aj naďalej pri streleckej chuti a jednu z najlepších obrán v základnej časti doslova terorizujú. LA síce v druhom súboji série vyhralo 5:4 po predĺžení, ale v prvom domácom zápase túto výhru nepotvrdilo. Edmonton si už v prvej tretine vypracoval trojgólový náskok, ktorý následne v prostrednej časti pomerne pohodlne udržiaval a v treťom dejstve pridal ešte dva presné zásahy. „Olejári“ v tomto zápase využili až tri presilovky a dokopy strelili v tejto sérii už sedemnásť gólov.

Šesť z toho nasúkal Hyman, ktorý má v priemere dva góly na zápas a tri body na jeden duel vychádzajú pre McDavida. Draisaitl zase prekonal rekord NHL, keď na 20 gólov vonku v play-off potreboval iba 26 zápasov, čo je najmenej v histórii. Kapitán „kráľov“ Anže Kopitar odohral 95. zápas v play-off, čo je nový klubový rekord LA. On a jeho spoluhráči však musia zastaviť dobre naolejovanú mašinu súpera, inak s Edmontonom vypadnú tretí rok po sebe.

V tejto sérii zatiaľ padá veľa gólov a nič nenasvedčuje tomu, žeby tomu tentokrát malo byť inak. V doterajšom priebehu série padli v prvej tretine minimálne dva góly a v riadnom hracom čase diváci videli minimálne sedem presných zásahov. Skúsil by som stávku na viac ako 1,5 gólu v 1. tretine, prípadne viac ako 5,5 gólu v zápase, alebo to dokonca skombinoval v BetBuilderi.