1.01
1000

Indiana - Boston 4.z.

28.05.2024 02:00

Finálová séria play-off vo Východnej konferencii basketbalovej NBA sa môže skončiť v najrýchlejšom možnom čase. Boston má v Indiane prvý postupový mečbol.

Domáci si po dvoch absenciách vo vyraďovacej časti tento ročník užívajú a dokonca sa vyhli aj predkolu. Hneď v 1. kole vyrobili senzáciu na úkor nasadenej trojky Milwaukee (4:2) a ďalšie prekvapenie vyrobili na úkor New Yorku (4:3). V konferenčnom finále sú však s Bostonom na pokraji vypadnutia, keď po dvoch prehrách vonku nestačili ani na svojej palubovke (111:114). Pritom s výnimkou úplného začiatku celý čas viedli, v 3. štvrtine už aj o 18 bodov, ale záver nepochopiteľne nezvládli. Rozhodlo sa až v poslednej minúte, v ktorej trikrát minuli a súper to dokonale využil. V 2. súboji sa opäť zranil Haliburton, naposledy nehral a jeho štart je otázny.

Hostia sú v posledných troch rokoch určite najlepším tímom vo Východnej konferencii. Vlani síce nešťastne vypadli v konferenčnom finále s Miami (3:4), ale predvlani boli vo finále. K nemu majú v tejto sezóne veľmi blízko a po troch úvodných víťazstvách s Indianou im chýba posledný krok. Dvakrát sa už poriadne natrápili, veď v prvom súboji potrebovali doma na víťazstvo predĺženie a predvčerom v Indiane doslova zázračne otočili skóre v poslednej štvrtine. Trojica Tatum, Brown a Holiday vytŕčajú nad ostatnými.

Vo vzájomných zápasoch vyhral Boston tri zo štyroch tohtoročných duelov a rovnako ako v prvých troch súbojoch v play-off padalo vždy veľa košov. Stávkujúcim radíme vsadiť na Handicap Indiany +9,5, prípadne na jej počet bodov +107,5. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.

- Handicap - Indiana +9,5 (zápas vr. predĺž.)
 - Počet bodov tímu - Indiana viac ako 107,5 (zápas vr. predĺž.)