1.01
1000

Coachella - Hershey 3.z.

19.06.2024 04:00

Finálová séria zámorskej hokejovej AHL sa presťahovala do Kalifornie a Coachella bude hrať proti obhajcovi z Hershey trikrát na vlastnom ľade za sebou.

Domácim parádne vyšla vlaňajšia nováčikovská sezóna a zisk Calderovho pohára im vyfúklo práve Hershey v rozhodujúcom 7. zápase. Aj v tomto ročníku sa prepracovali do finále a v troch sériách play-off nevyhrali iba dvakrát vonku. Aj do finálovej série vstúpili úspešne a na štadióne Hershey (4:3) „ulovili“ prvé víťazstvo. V druhom vystúpení mali jednoznačnú streleckú prevahu (34:21), ale paradoxne rozhodlo sa v 2. tretine, keď dostali zo štyroch striel dva góly. Pred zrakmi svojich divákov ešte v play-off nezaváhali a ak budú v tejto šnúre pokračovať, stanú sa víťazmi. Prvý gól vo finále strelil aj slovenský reprezentant Studenič.

Hostia vlani oslavovali titul, keď vo finále zdolali práve Coachallu v 7-zápasovej dráme. Túto sezónu nenašli konkurenta v základnej časti a na rozdiel v prvých dvoch kolách play-off nemali najmenší problém. Rovnako to vyzeralo aj v semifinále s Clevelandom (4:3), ale len v prvých troch zápasoch. Ďalšie tri prehrali a „s nožom na krku“ predsa vybojovali postup na vlastnom ľade, na ktorom sa všetky štyri zápasy rozhodli v predĺžení. Do finále vstúpili tesnou prehrou (3:4), ale o dva dni neskôr stav série vyrovnali po jasnom víťazstve 5:2. Výsledok však poriadne skresľuje dianie na ľade a s minima vyťažili maximum.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba vo vlaňajšom play-off v prvých šiestich dueloch sa tešili domáce mužstvá. To sa tento rok nezopakovalo a do Coachelly sa cestuje za vyrovnaného stavu 1:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na domácich ako Víťazov do rozhodnutia, prípadne ich počet gólov +2,5.