Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Florida - Edmonton 5. z.

19.06.2024 02:07
pic

Florida s prehľadom vyhrala prvé tri finálové zápasy o Stanleyho pohár, ale v tom poslednom štvrtom vyhral vysoko a presvedčivo Edmonton. Kto sa bude tešiť po piatom zápase?

Floride (3. VK) v úvodnom finálovom zápase proti Edmontonu vyšli nástupy do prvej a druhej tretiny, kedy dokázala skórovať, na druhej strane výborne jej zachytal brankár Boborovskij, ktorý si udržal čisté konto a po góle do prázdnej brány mohli diváci oslavovať víťazstvo 3:0. V druhom zápase (4:1) mala Florida po dvoch tretinách obrovskú prevahu (strely na bránu 22:7), ale až v tretej tretine strhla víťazstvo na svoju stranu a opäť jej fantasticky zachytal brankár. V prvej tretine v treťom zápase prežila Florida dve oslabovky a vzápätí sa ujala vedenia. V druhej tretine Edmonton vyrovnal, ale v priebehu necelých siedmich minút Florida bola dôraznejšia a trikrát skórovala. V záverečnej tretine vystrelil Edmonton len šesťkrát na bránu, nakoľko Florida sa sústredila viac na udržanie trojgólového vedenia, čo sa jej napokon aj podarilo. V štvrtom zápase už by víťazstvo Floridy vôbec neprekvapilo, ale doteraz fantastický Bobrovskij inkasoval už v 25. minúte piaty gól a prvýkrát v play-off v tejto sezóne uvoľnil svoje miesto v bráne. Náhradník Stolarz však inkasoval ešte tri góly a po výhre 8:1 sa tešili domáci. Najlepším strelcom tímu v play-off je Verhaeghe s 10 gólmi, o jeden menej dal Reinhart. V bráne nastúpil na všetkých 21 zápasov play-off Bobrovskij, s priemerom 2,2 góla na zápas a s 91% úspešnosťou zákrokov.

Edmonton (5. ZK) v prvom zápase (0:3) mal obrovskú streleckú prevahu (32:18), najmä počas troch presiloviek bolo pred Boborovskím veľmi horúco, ale hráči ho nevedeli prekonať ani zo samostatných nájazdoch, či po strelách zblízka. V druhom súboji však mala streleckú prevahu Florida, ale do vedenia šiel Edmonton a po dvoch tretinách bolo 1:1. V záverečnej tretine boli aktívnejší hostia, ktorí však trikrát inkasovali. V treťom súboji Edmonton dokázal na vlastnom ľade trikrát prekonať skvelého Bobrovského, ale nestačilo to ani na predĺženie – 3:4. Nepremenil ďalšie tri presilovky, spolu 11 v prvých troch zápasoch. Za stavu 1:4domáci nezložili zbrane a zápas zdramatizovali, pričom neboli ďaleko od vyrovnania na 4:4. V štvrtom zápase (8:1) Edmonton otvoril skóre v oslabovke a podarilo sa mu končene využiť aj presilovku (15. v poradí), keď náhradník Stolarz prvýkrát kapituloval. Domáci vyhrali všetky tri tretiny a dúfajú, že svoj fantastický výkon dokážu ešte trikrát zopakovať. Najlepším strelcom tímu v play-off je Hyman s 14 gólmi, Draisaitl dal o štyri menej. V bráne odchytal 20 súbojov z 22 Skinner s priemerom 2,5 góla na zápas a s 90% úspešnosťou zákrokov.

V tejto sezóne, v základnej časti vyhrala Florida obidva vzájomné zápasy, najprv doma 5:3, potom vonku 5:1. V minulej sezóne sa naopak darilo Edmontonu, ktorý najprv vyhral vonku 4:1 a potom aj doma 4:3p. V úvodných dvoch finálovom súbojoch sme očakávali ofenzívny hokej, čo sa aj naplnilo. Edmonton sa strelecky presadil až v treťom súboji, ale ani to na zdramatizovanie finálovej série nestačilo. V štvrtom zápase Edmonton totálne dominoval, naopak Florida sklamala na celej čiare. V piatom zápase nás určite čaká vyrovnanejší priebeh a doporučujeme stávku na rozmedzie gólov 4 až 7. Ak si však myslíte, že zaujímavejšou stávkou je gólová dvojitá šanca 1. tretina viac ako 2,5 góla alebo zápas viac ako 5,5 góla, tak neváhajte.

Náš BETBUILDER tip:
 - Zápas do rozhodnutia – Florida
 - Počet gólov do rozhodnutia – viac ako 4,5
 - Dá gól do rozhodnutia – Verhaeghe

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.