Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Holandsko - Argentína

09.12.2022 20:00
pic

Holandsko aj Argentína mali pred MS len tie najvyššie ciele, ale medzi najlepšie štyri tímy turnaja sa môže dostať iba jeden z nich.

Tréner van Gaal verí svojmu systému a aj keď má veľa kritikov, tak realita je taká, že Holandsko je medzi najlepšou osmičkou a nebude bez šance ani proti Argentíne. Tretie pôsobenie van Gaala na lavičke Oranjes totiž ešte neprinieslo ani jednu prehru a séria bez porážky je aktuálne na čísle devätnásť. Okrem toho holandský lodivod neprehral v riadnom hracom čase na MS už jedenásť zápasov v rade a len jeden duel ho delí od vyrovnania rekordu. Každopádne Holandsko zatiaľ herne neoslnilo, ale vyhralo skupinu a vo osemfinále bolo asi najlepšie vidieť stratégiu, ktorá by tejto krajine mohla priniesť najväčší úspech v histórii. Oranjes vyškolili sympaticky hrajúcich Američanov 3:1, pričom zažiaril hlavne krajný obranca Dumfries, ktorý dva góly pripravil a tretí sám strelil. Holandsko si tak aj vďaka nemu zahrá tretie štvrťfinále na MS v rade, pričom v posledných troch prípadoch, kedy figurovalo medzi osmičkou najlepších, vždy postúpilo do semifinále. Drobné zdravotné problémy doriešil Frimpong a v poriadku by mal byť aj de Vrij.

Argentína na úvod šokujúco prehrala so Saudskou Arábiou, čím prišla o dlhokánsku sériu bez porážky, ale ďalšie dva zápasy v skupine zvládla, postúpila z prvého miesta a nedopustila tak žiadnu blamáž. V osemfinále viedla s Austráliou už 2:0, ale napokon dovolila súperovi znížiť a na konci sa ešte triasla o postup, keď Socceroos mohli aj vyrovnať. Nestalo sa tak a jeden z hlavných favoritov turnaja tak stále živí šance na titul majstra sveta, čo im veľa ľudí praje hlavne kvôli Messimu. Argentína bola naposledy vo štvrťfinále v roku 2014, kedy napokon dokráčala až do finále a bolo to práve na úkor Holandska, ktoré zdolala v semifinále po penaltách. Ak počítame aj prípravné zápasy, tak proti tomuto súperovi sa však v riadnom hracom čase strelecky nepresadila už trikrát v rade. Dobrou správou pre fanúšikov Argentíny je zlepšený zdravotný stav Di Mariu, ale neisto je okolo Goméza.

Holandsko zdolalo Argentínu v krásnom štvrťfinále na MS 1998 vo Francúzsku 2:1, ale dokonalou odplatou bola práve porážka zo semifinále MS 2014. V tomto prípade je Argentína miernym favoritom, ale Holandsko môže byť zatiaľ najtvrdším orieškom a nebude bez šance postúpiť ďalej. Argentína by mala mať optickú prevahu, ale to je presne to čo van Gaal chce, aby mal jeho tím priestor na protiútoky. Väčšina, vrátane bookmakerov, zrejme viac verí Argentíne, ale mňa by postup Holandska neprekvapil.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky