1.01
1000

Rakúsko - Dánsko

11.05.2024 16:20

V prvom zápase oboch tímov na MS 2024 je favoritom Dánsko. Potvrdí svoje kvality, alebo Rakúsko spraví hneď v úvodnom súboji dôležitý krok k záchrane?

Rakúsko skončilo na MS 2023 na 14. mieste a opäť sa bude chcieť zachrániť medzi elitou. Proti Česku, Fínsku, Kanade a Švajčiarsku bude sotva bodovať a preto sa sústredí na súperov, ktorých by chcelo dostať pod seba v tabuľke a to Dánsko, Nórsko a Veľká Británia. Ofenzívnym lídrom tímu by mal byť Marco Rossi , ktorý v tejto sezóne vo NHL nastrieľal 21 gólov za Minnesotu. V generálke na MS 2024 privítalo Rakúsko na svojom ľade hokejistov Kanady a podľahlo im 1:5, pričom prehralo všetky tri tretiny.

Dánsko skončilo na MS 2023 na solídnom 10. mieste, pričom medzi elitou sa drží od roku 2003 a dvakrát si vybojovalo účasť vo štvrťfinále (2010, 2016). Tréner Mikael Gath nebude mať k dispozícii hráčov z NHL, ale mužstvo bude zložené z hráčov dánskej, švédskej, ale aj nemeckej, rakúskej či fínskej ligy. V generálke na MS 2024 vyhralo Dánsko na ľade Poľska, nováčika MS, tesne 3:1.

Na minuloročných MS 2023 vo Fínsku a Lotyšsku zdolali Dáni presvedčivo Rakúšanov 6:2 najmä zásluhou tretej tretiny, ktorú vyhrali 4:1. Aj dnes očakávame víťazstvo Dánska, ale ak si myslíte, že nás čaká vyrovnaný duel a dvojitá šanca 0-0 bude istejšou stávkou, neváhajte.