1.01
1000

Boston - Florida 4. z.

13.05.2024 00:37

Florida si v prvom zápase play-off proti Bostonu ani neťukla, ale potom dvakrát suverénne vyhrala. Vybojuje si v štvrtom súboji mečbal, alebo domáci zrovnajú krok a zabezpečia si minimálne ďalšie dva zápasy v sérii?

Boston (4. VK) v prvom súboji 2. kola play-off na ľade Floridy vyhral presvedčivo 5:1. Prvá tretina sa skončila bez gólov, v druhej časti najprv rozjasal tribúny Tkachuk, ale potom Bobrovskij nepodržal svoj tím a trikrát inkasoval. V záverečnej tretine mali Panteri veľkú streleckú prevahu, ale gól nedali, naopak dvakrát inkasovali. V bráne Bostonu výborne zachytal Swayman, keď zlikvidoval 38 striel domácich, ale v ďalších dvoch súbojoch svoj tím nepodržal. Najlepším strelcom tímu v play-off je DeBrusk, autor 5 gólov.

Florida (3. VK) po úvodnom zakopnutí nezačala v druhom zápase úspešne, nakoľko prvú tretinu mohla prehrať nielen 0:1. V druhej tretine však domáci tromi gólmi otočili vývoj zápasu. V záverečnej tretine Florida pridala ďalšie tri góly a víťazstvom 6:1 vyrovnala sériu. Duel číslo 3 v Bostone sa vyvíjal od začiatku v prospech Panterov, ktorí vyhrali prvú tretinu 1:0 (strely 13:3), druhú 2:0 (strely 11:5) a keď na začiatku tretej tretiny premenili svoju tretiu presilovku, zdalo sa byť vymaľované. Medvedi však dvomi gólmi znížili na 2:4 a brankár Floridy Bobrovskij bol 10 minút v ohni a uhasil niekoľko požiarov okolo seba, potom hostia strelili ďalšie dva góly (najprv jeden do prázdnej brány, druhý zo štvrtej využitej presilovky). Najlepším strelcom tímu v play-off Verhaeghe dal 6 gólov.

V minulej sezóne Florida vyradila Boston v play-off v 1. kole 4:3 na zápasy, aj keď už prehrávala 1:3 v sérii. V základnej časti v tejto sezóne Boston vyhral všetky štyri vzájomné zápasy (3:2p*, 3:1, 4:3, 3:2p*). V štvrtom súboji play-off očakávame opäť divoký duel a neprekvapí nás vyšší počet gólov ako 5,5 gólov v zápase. Ak si však myslíte, že Florida do tretice nevyhrá, neváhajte a stavte si na Boston.