1000

Švajčiarsko - Nemecko

23.05.2024 16:20

Švajčiarsko zdolalo v poslednom súboji v skupine A Fínsko a vo štvrťfinále ho tak čaká Nemecko, ktoré ho na posledných troch MS dvakrát zastavilo vo štvrťfinále. Podarí sa mu odveta?

Švajčiarsko sa na MS 2024 predstavilo v dobrom svetle, získalo 17 bodov (5-1-0-1), skóre 26:14. Proti slabším tímom v skupine sa natrápilo len s Rakúskom, s ktorým prehrávali 0:2 či 1:3, ale napokon v poslednej minúte strhli víťazstvo 6:5 na svoju stranu. Proti silným tímom hralo celkom dobre, Česko zdolalo 2:1 po samostatných nájazdoch, Kanade podľahlo tesne 2:3, keď neudržalo vedenie 2:1 a napokon zaslúžene zdolalo Fínsko 3:1 (strely na bránu 26:16). Najlepším strelcom tímu je Fiala so šiestimi gólmi, o jeden menej dal Hischier.

Nemecko získalo na MS 2023 o dva body menej (5-0-0-2), skóre 34:24. Proti svojim súperom potvrdilo papierové predpoklady. Najmenej gólov dalo proti Poľsku (4:2), ale proti Kazachstanu a Lotyšsku vyhralo presvedčivo 8:2 resp. 8:1. Najviac na víťazstvo sa nadrelo proti Slovensku 6:4, keď bolo veľmi efektívne v kľúčových momentoch. Naopak proti silným tímom sklamalo, keďže Švédsku aj USA podľahlo hladko 1:6. V poslednom súboji v základnej časti zdolalo Francúzsko 6:3 (strely na bránu 40:23), ale až na začiatku tretej tretiny získalo trojgólový náskok. Najlepším strelcom tímu je Peterka s piatimi gólmi.

Na minuloročných MS 2023 sa tímy stretli vo štvrťfinále a Nemecko, ktoré do neho postupovalo zo 4. miesta vyhralo prekvapujúco 3:1. Na MS 2022 sa tímy stretli v základnej skupine a vyhralo Švajčiarsko 4:3n. Na MS 2021 sa taktiež stretli vo štvrťfinále a Nemecko zvíťazilo 3:2n. Švajčiarsko je favoritom, stavíte si na jeho víťazstvo, alebo si myslíte, že nás čaká vyrovnaný duel a dvojitá šanca 0-0 bude istejšou stávkou?