1.01
1000

Augsburg - Dortmund

25.9.2020

Domácim sa po reštarte príliš nedarilo, vyhrali iba dvakrát a vždy to bolo na súperovom trávniku. zo šiestich duelov nazbierali iba 7 bodov. Tesne pred štartom nového ročníka si zahrali prípravný zápas s Ajaxom (0:1), no v Nemeckom pohári si vzápätí parádne zastrieľali na štadióne Celle (7:0). V 1. ligovom kole vyhrali v Berlíne s Unionom (3:1), keď o všetkom rozhodli dvomi gólmi v poslednej 10-minútovke. Dnes budú chcieť prepísať históriu, keď doteraz nikdy nedokázali vyhrať v najvyššej súťaži prvé dva zápasy.

Hostia v príprave príliš neoslnili, ale v 1. kole Nemeckého pohára naznačili najvyššie ambície a na trávniku Duisburgu zvíťazili vysoko 5:0. A to Dortmund poriadne ubral z plynu, lebo piaty gól strelil striedajúci Reus už v 58. minúte. „Žltočierni“ rovnako úspešne vstúpili do Bundesligy a doma si poradili so silných M´gladbachom jednoznačne 3:0. Tréner Favre má pritom množstvo starostí so zostavou, veď pre zranenia chýbajú Schmelzer, Schultz, T. Hazard či Guerreiro. V prvom zápase však zažiaril opäť Haaland, ktorý dal 2 góly a do Augsburgu príde vo výbornej nálade. Vlani tu debutoval v drese Dortmundu a po príchode v 56. minúte stihol streliť hetrik.

Vo vlaňajších vzájomných zápasov to boli gólové hody. Dortmund zvíťazil doma 5:1 a v odvete 5:3. No predvlani v Augsburgu prehral 1:2. O góly by nemala byť núdza opäť a stávkujúcim radíme vsadiť na vyšší počet gólov ako 2,5.