1.01
1000

Tottenham - LASK Linz

21.10.2020

Tottenham sa v tejto sezóne musí uspokojiť iba s Európskou ligou a pre neho v prijateľnej skupine je favoritom číslo jeden. Prvým súperom mu bude LASK Linz, ktorý napreduje, ale záver minulej sezóny si prehajdákal sám.

Tottenham hneď v prvom zápase sezóny prehral v Premier League 0:1 s Evertonom, ktorý však zatiaľ kraľuje celej lige, ale odvtedy Hotspur neokúsili trpkosť porážky. V predkolách Euróspkej ligy to bola spanilá jazda, ďalej ide aj v Ligovom pohári, ale v Premier League zbytočne stráca body. Remíza doma s Newcastlom, kde inkasoval gól v 97.minúte z pokutového kopu a v poslednom kole prehajdákané vedenie 3:0 s West Hamom doma boli naozaj zbytočné. Aj Gareth Bale si predstavoval svoj návrat do dresu Tottenhamu inak, keď prichádzal na ihrisko za stavu 3:0 pre jeho tím a nakoniec sa musel prizerať trom gólom súpera. Zverencom trénera Mourinha sa darí v ofenzíve, keď úradujú hlavne Kane so Sonom, ktorí sa už tešia na obranu rakúskeho súpera.

LASK sa vlani zlepšoval od zápasu k zápasu. V Európskej lige vyhral skupinu a v domácej súťaži základnú časť. V EL však prišlo vypadnutie z Manchestrom United a hostia si boj o titul zbytočne skomplikovali sami, keď počas korona opatrení tajne trénovali, začo im bolo odpočítaných šesť bodov a v skupine o titul následne úplne vyhoreli. Bolo z toho napokon až konečné štvrté miesto. V predkolách Európskej ligy však opäť ukázali svoju silu, keď najprv rozprášili doma 7:0 Dunajskú Stredu a následne Sporting Lisabon na jeho štadióne 4:1. O to viac však prekvapila ligová porážka 0:3 s Rapidom. Po reprezentačnej prestávke odohrali hostia iba jeden duel a to v domácom pohári, kde nezaváhali.

Tottenham bude chcieť zabudnúť na posledné zaváhanie S West Hamom a pôjde po troch bodoch. Okrem stávky na výhru domáceho tímu by sme pridali aj pridružený tip, že v zápase padnú minimálne dva góly.