1.01
1000

Nashville - Vancouver 4. z.

28.04.2024 23:07

Vancouver zvíťazil v treťom zápase play-off a opäť sa ujal vedenia v sérii. Nashville odohral nešťastný zápas a ak zopakuje svoj výkon mal by dotiahnuť duel číslo 4 do víťazného konca.

Nashville (6. ZK) nezvládol duel číslo 1, v ktorom sa dvakrát dostal do vedenia a takmer do 50. minúty mal zápas pod svojou kontrolou, ale napokon dva rýchle inkasované góly zatriasli s tímom, ktoré už skóre nezrovnalo, navyše inkasovalo do prázdnej brány (2:4). V druhom zápase sa Predátori vyvarovali chybičiek a trojgólový náskok z prvej polovice duelu si udržali až do konca, pričom tentokrát oni pečatili víťazstvo 4:1 gólom do prázdnej brány. V zápase číslo 3 mal Nashville obrovskú streleckú prevahu (30:12), ale doplatil na nedisciplinovanosť, keď inkasoval dva góly v oslabovkách a dokázal len znížiť na konečných 1:2.

Vancouver (3. ZK) získal v základnej časti o 10 bodov viac ako Nashville a vyhral s ním všetky tri vzájomné súboje v nej. Navyše bol aj gólovo efektívnejší v prvom a treťom zápase play-off. Hrdinom zápasu číslo 3 bol brankár DeSmith, ktorý zlikvidoval 29 striel Nashville, často aj s obrovským šťastím. Domáci Predátori ho dokázali prekonať až v 57. minúte, ale predĺženie si už nevynútili. Treba dodať, že jazýčkom na váhach bola efektivita v presilových hrách, pričom domáci nevyužili ani jednu z piatich, ale na druhej strane hostia využili dve z troch.

V zápase číslo 4 očakávame iný priebeh ako v súboji číslo 3, v ktorom Pani šťastena štedro obdarila Vancouver. Neprekvapí nás víťazstvo Nashville, ak zopakuje svoju prevahu. Ak si však myslíte, že Vancouver vyhrá aj štvrtý duel na ľade súpera, tak neváhajte.