1.01
1000

Milwaukee – Brooklyn 3.z.

9.6.2021

V semifinálovej sérii Východnej konferencie vyhral Brooklyn obidva domáce súboje. Milwaukee v tom druhom prehralo o 39 bodov a hodiť to za hlavu nebude jednoduché.

„Samci“ odohrali výbornú základnú časť a skončili na 3. mieste práve za svojim súperom. V 1. kole play-off narazili na vlaňajšieho finalistu z Miami (4:0) a potrápili sa iba v úvodnom zápase, ktorý vyhrali „až“ po predĺžení. V ďalších troch dueloch boli suverénni a mohli sa tešiť na konferenčné semifinále. V ňom začali víťaznou 1. štvrtinou, ale to nestačilo (107:115) a v druhom súboji to bola hotová pohroma (86:125). Dokonca aj najväčšia hviezda Giannis Antetokounmpo dal na svoje pomery chudobných 18 bodov a raritou je, že zo siedmich trestných hodov premenil iba 2. Doma však posledných 10 duelov vyhrali vrátane dvoch s Brooklynom.

Hostia zakončili základnú časť piatimi víťazstvami a formu si preniesli aj do play-off, v ktorom vyradili Boston (4:1) a jediný zápas prehrali vonku. Proti Milwaukee nezačali vôbec dobre, keď sa im hneď v úvode zranila jedna z najväčších hviezd kanonier Harden. Po 1. štvrtine sa však „otriasli“ zo šoku a Durant s Irvingom sa postarali o úspech. Podobne sa im to podarilo aj v 2. súboji a najmä prvý menovaný mal fantastické štatistiky úspešnosti. Odohral pritom necelých 33 minút a so spoluhráčmi deklasovali súpera 125:86. Vonku to pôjde ťažšie, no možno sa vráti Harden.

Vo vzájomných zápasoch sa v posledných rokoch darilo takmer výlučne hosťujúcim tímom, no v tejto sezóne sa tešili vo všetkých piatich dueloch iba domáci. Stávkujúcim radíme vsadiť na 2. tím, že dosiahne menej ako 118.5 bodu, keďže bude pravdepodobne bez spomínaného Hardena.