1000

Düsseldorf - Bochum

27.05.2024 20:30

V prvom barážovom súboji o účasť v budúcej sezóne Bundesligy Bochum úplne pohorel a trojgólové manko na trávniku Düsseldorfu sotva dokáže dobehnúť.

Domácich pravdepodobne omrzelo zostať aj piaty ročník za sebou v 2. lige a v prvom barážovom súboji zaskočili favorizovaný Bochum (3:0) na jeho trávniku. V 1. polčase sa hral vyrovnaný súboj s viacerými streleckými pokusmi, ale jediným do priestoru brány. Sieť rozvlnil iba Hofmann, keď sa po rohu odrazila lopta od tyče do neho. Na druhej strane tiež zvonila tyč, ale skóre sa nevyrovnalo. Naopak, po zmene strán neprišiel žiadny veľký nápor favorita, ale dva zaslúžené góly druholigistu a trojgólové manko vyzerá byť neriešiteľnou úlohou. Neprehrali už 9-krát za sebou a už len posledný krôčik ich delí od postupu do Bundesligy.

Nálada v tíme hostí je na bode mrazu. Dvomi debaklami v posledných dvoch kolách doma s Leverkusenom (1.) 0:5 aj vonku s Bremenom (9.) 1:4 sa zviezli na konečné 16. miesto a to už takmer nikto nečakal. Tak aj vyzeral ich prvý barážový súboj s Düsseldorfom (0:3) a v mužstve to doslova vrie. Brankár Riemann už nechytal vo štvrtok pre nezhody, do odvety nebude môcť pre karty nastúpiť Bernardo a medzi elitou ich môže zachrániť už len zázrak. Na ten však pravdepodobne neveria ani samotní hráči.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli pred tromi rokmi v 2. lige a v oboch dueloch dominoval Bochum (5:0d, 3:0v). Posledné leto sa v príprave tešil Düsseldorf po výhre 3:1 a vo štvrtok trochu nečakane jednoznačne vyhral vonku 3:0. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5, prípadne že na 1. gól minúta 1-27. Nájsť si môžete aj výhernú kombináciu v Betbuilderi.