1.01
1000

Boston - Toronto 5.z.

01.05.2024 01:07

Boston vyhral oba zápasy v Toronte a tak v piatom súboji série bude mať na svojom ľade k dispozícii prvý mečbal.

Toronto sa v tejto sérii aj naďalej trápi v koncovke, keď v štyroch zápasoch strelilo len sedem gólov a zatiaľ nepotvrdzuje ani kvalitnú presilovku, keď zo štrnástich početných výhod využilo jedinú. Vo štvrtom súboji sa po prvýkrát v play-off objavil Nylander a do zápasu aj napriek chorobe nastúpil Matthews, ktorého však tímoví lekári po dvoch tretinách stiahli z hry a nie je isté, že či sa v zápase číslo päť objaví.

Boston tentokrát nerotoval brankárov, keď druhýkrát po sebe sa v bránkovisku Bruins objavil Swayman a ukázalo sa to ako dobrý ťah, keď tento gólman vychytal Bostonu pri svojom treťom štarte tretiu výhru. Formu má aj kapitán Marchand, ktorý jeden gól strelil a na jeden prihral, pričom v sérii nazbieral už osem kanadských bodov (3+5) a 56. gólom v play-off prekonal klubový rekord. Boston navyše skvelo bráni a ukazuje sa, že podľa očakávania má lepšie aj bránkovisko. Gólman Toronta Samsonov pustil po dvoch tretinách premiérovo do bránky Wolla, ktorý už v záverečnom dejstve neinkasoval a je možné, že v piatom súboji dostane šancu od začiatku.

Boston opäť potvrdil kvalitné prvé tretiny, keď sa v štvrtom zápase ujal vedenia, v druhom dejstve náskok navýšil na 3:0 a opäť využil aj presilovú hru. V tretej tretine potom priebeh už len kontroloval a väčšie vrásky mu nespôsobil ani excelentný gól Marnera. Toronto už v jedenástom zápase v play-off po sebe nedokázalo streliť viac ako tri góly a pri aktuálnej streleckej potencii nemá šancu sériu otočiť. Musí tak prísť nejaký impulz, ale Maple Leafs aj napriek nepriaznivému vývoju série bojujú a Boston zrejme nedostane nič zadarmo. Skúsil by som stávku na menej ako 6 gólov.