1000

Atl.Madrid - Real Sociedad

24.10.2021 21:00

Obhajca Atl.Madrid privíta na vlastnom štadióne aktuálneho lídra tabuľky zo San Sebastianu a pokúsi sa pretrhnúť jeho dlhú sériu bez porážky.

Domáci musia byť nespokojní so svojimi výkonmi na vlastnom štadióne, veď okrem úvodného víťazstva s Elche (14.) 1:0 bodovali naplno už iba raz s Barcelonou (7.) 2:0. Prehrali však až v poslednom vystúpení v „divokom“ zápase Ligy majstrov s Liverpoolom (2:3). Medzi najlepšími ich tak držia výsledky vonku, no aj tam v lige naposledy prehrali s Alavésom (18.) 0:1, ktorému „venovali“ prvé body v sezóne. Dnes bude chýbať s najväčšou pravdepodobnosťou Llorente so Savičom.

Hostia sú podobne ako vlani nečakane na špici tabuľky a od úvodnej prehry v Barcelone (7.) 2:4 v 11-ich zápasoch vrátane troch v Európskej lige neokúsili trpkosť prehry. V posledných piatich dueloch strelil vždy iba jeden gól, no inkasovali iba doma s Monacom (1:1) a o tri dni neskôr aj na trávniku posledného Getafe (20.) 1:1. Pre týždňom sa v lige natrápili s Mallorcou (13.) 1:0, keď od 45. minúty hrali v oslabení a gól strelili v poslednej minúte. Práve vylúčený Muňoz bude chýbať aj s Ricom, Monrealom a najmä Oyarzabalom. Na rozdiel od štvrtkovej EL na pôde Sturmu (1:0) sa do zostavy vráti aspoň Elustondo.

Vo vlaňajších vzájomných zápasoch sa tešil dvakrát Atl.Madrid a z posledných ôsmich domácich vystúpení nevyhral iba predvlani po remíze 1:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku.