X

Internetový prehľadávač, ktorý používate nie je aplikáciou plne podporovaný.

Niektoré funkcie nemusia fungovať korektne. Odporúčame stiahnuť niektorú z moderných internetových prehľadávačov tu, alebo si otvorte zjednodušenú verziu stránok null.

Naša stránka používa cookies. Jej používaním súhlasíte s podmienkami použitia cookies. Rozumiem

Pre zvýšenie komfortu a možnosti optimálneho využitia všetkých funkcií si prosím zapnite vo svojom prehliadači Javascript. Návod

Stávkové príležitosti
Ligy

Počet medailí SR na ZOH 2018

9. februára 2018 00:00

preview_biatlon_kuzminova_01

Slovensko bude na ZOH 2018 v Pjongčangu reprezentovať 56 športovcov v disciplínach - biatlon, krasokorčuľovanie, alpské lyžovanie, beh na lyžiach, snoubording, ľadový hokej, sánkovanie. V novodobej ére od samostatnosti Slovenska získali naši športovci na ZOH od roku 1994 do 2014 spolu 5 cenných kovov (2+2+1). Najúspešnejšie boli podľa medailového zisku Zimné olympijské hry 2010 vo Vancouveri (1+1+1). Vôbec prvé zlato pre Slovensko získala vtedy Anastasia Kuzminová v šprinte na 7,5 km. Zlatý úspech následne zopakovala aj o štyri roky na ZOH v Soči, čo bola naopak jediná medaila z Ruska.

Medzi 56 menami bude mať slovenská výprava niekoľko medailových nádejí. O najcennejší kov majú určite šancu zabojovať jak alpská lyžiarka Petra Vlhová, tak opäť aj biatlonistka Anastasia Kuzminová. Obidve sa pred olympiádou prezentovali vo skvelej forme. Vlhová si v tejto sezóne pripísala dve víťazstvá vo Svetovom pohári a zaznamenala aj jedenáste pódiové umiestnenie. Kuzminová vybojovala siedme pódiové umiestenie v sezóne a od čela Svetového pohára ju delí len 15 bodov. Americká spoločnosť Gracenote, ktorá sa špecializuje na analýzy predpovedá Slovensku v Pjongčangu spolu štyri medaile (0+1+3). Striebro pre Vlhovú v slalome, 2 x bronz pre Kuzminovú stíhacie preteky 10 km, šprint 7,5 km a šancu na bronz majú podľa prognózy aj alpskí lyžiari v tímovej súťaži. Menej/viac: +.

info Menej/viac správne tipy výsledok
90914 Slovensko + 1:0
info Menej/viac správne tipy výsledok
90945 Slovensko + 1:0

Vytvorené: 29. januára 2018 13:19

Nový príspevok
8-) :-& :-/ c[] ;-) *bomb* *box* *broken* *cafe* :,-(
*idea* :-D *love* *$* *poo* :-( :-O :-! :-) :-P
Nenájdené žiadne príspevky
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát.

Hranie hazardných hier môže viesť k silnej závislosti, poškodiť zdravie a spôsobiť nezvratné sociálne škody.