Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Paks – Hunedoara

11.07.2024 19:00
pic

Paks, druhý tím maďarskej najvyššej súťaže a víťaz národného pohára privíta na svojom vypredanom štadióne druholigový tím a víťaza rumunského pohára Hunedoara.

Paks sa na európsku scénu vracia po 13-ich rokoch. Prípravu na novú sezónu mal krátku, trvala necelý mesiac. Podľa trénera György Bognára to nie je problém, keďže káder zostal pohromade. V drese domácich nenastúpia zranený János Hahn a Norbert Szélpál. V útoku by nemal chýbať Dániel Böde, ktorý v zelenom drese nastúpil už pred trinástimi rokmi a skóroval v každom dvojzápase. V roku 2011 sa Paks dostal až do tretieho predkola Európskej ligy. Tam ho vyradil škótsky Hearts. V príprave prehral iba jeden duel (s Bohemiansom), v generálke na štvrtok zdolal Austriu Viedeň.  

Domáci štáb prezradil, že síce videli zostrihy vlaňajších duelov Hunedoary, no veľa si z toho nemohli zobrať, lebo v lete prišlo do tímu desať nových hráčov. Analyzovali prípravné zápasy a duel rumunského Superpohára, v ktorom Corvinul prehral s FCSB 0:3.

Hunedoara sa do druhej ligy prebojovala iba minulý rok. Nakoniec skončila druhá, no pre administratívne záležitosti nemohla postúpiť do najvyššej súťaže. Na veľké prekvapenie ale vyhrala Rumunský pohár, v ceste za triumfom vyradila Sepsi, CFR Kluč, Voluntari a Galati. V kádri rumunského tímu, až na dve výnimky, sú iba domáci hráči. Paks už dlhé roky hrá iba s maďarskými futbalistami.  

Favoritom sú domáci, padne viac gólov.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.