1.01
1000

Kazachstan - Lotyšsko

14.05.2024 16:20

Vlaňajší bronzoví medailisti z Lotyšska sa v úvodných dvoch vystúpeniach poriadne natrápili a vyhrať potrebujú aj s papierovo tretím slabším Kazachstanom.

Kazachovia sú jediným tímom, ktorý nemá v súpiske na svetovom šampionáte žiadneho hráča z iných líg ako domácej či ruskej KHL Napriek tomu im vyšiel vstup a v ňom získali dôležité tri body proti Francúzsku. O deň neskôr však narazili na Slovensko (2:6) a boli doslova „prevalcovaní“. Už po 1. tretine prehrávali 0:3 a pomer striel bol 3:15. Iskričku nádeje vykresal na začiatku 2. tretiny Asetov, ale ďalšie tri góly vyhnali z brány Šutova a bolo všetko jasné. Do tretice ich čaká súper s veľmi podobným hokejovým štýlom.

Lotyši si vlani pripísali historický úspech a premiérovú medailu na svetovom šampionáte. Na aktuálnom šampionáte zatiaľ formu iba hľadajú a v prvých dvoch zápasoch s relatívne slabšími súpermi to mali byť jasné záležitosti. Nováčik z Poľska (5:4p) ich však zaskočil veľkou aktivitou aj húževnatosťou a nakoniec museli byť radi aj za víťazstvo aspoň po predĺžení. Proti Francúzsku (3:2p) to bolo niečo podobné, keď si po zbytočnom skrate v 1. tretine vykoledoval 5-minútový trest Batna a súper otvoril skóre. Vyrovnať sa im podarilo až v 3. tretine a do vedenia sa dostali pri 5-minútovej presilovke. Hneď po nej však nepochopiteľne inkasovali a opäť rozhodli až v predĺžení v poslednej sekunde. Tentoraz by už potrebovali plný bodový zisk.

Vo vzájomných zápasoch nedali vlani Lotyši svojmu súperovi žiadnu šancu a na domácom MS ho rozstrieľali 7:0. Takmer presne pred dvomi rokmi si pred MS 2002 tiež poľahky poradili 5:0, 5:1 a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku, prípadne na počet gólov +5. Množstvo možností sa ponúka aj v Betbuilderi.

- Výsledok - Lotyšsko dá gól (zápas do rozh.)
 - Počet gólov - viac ako 5,5 (zápas do rozh.)