1.01
1000

Edmonton - Vancouver 4.z.

15.05.2024 03:37

Vancouver v treťom zápase série s Edmontonom vyškolil Oilers z efektivity a štvrtou výhrou vonku v play-off sa dostal do vedenia 2:1 na zápasy.

Všetko pritom začalo ideálne pre „olejárov“, ktorý využili svoju najsilnejšiu zbraň a už v 6. minúte sa presadili z presilovky. Súper však rovnako v početnej výhode zrovnal a do konca prvého dejstva pridal ďalšie dva góly. Edmonton korigoval opäť v presilovke, ale prevahu o jedného hráča opäť zužitkoval aj Vancouver. V tretej tretine to bola strelecká smršť Edmonton (22:3), ktorý nastúpil do záverečnej časti už s Picardom v bránke, ktorý nahradil opäť nevýrazného Skinnera, ktorý inkasoval štyri góly z pätnástich striel, ale v závere sa dočkal už len zníženia. Po záverečnom klaksóne ešte prišlo k potýčke, počas ktorej dostal McDavid za seknutie nepríjemný krosček od Soucyho, ktorý si tak vo štvrtom zápase nezahrá a jeho spoluhráč Zadarov, ktorý bol tak isto účastníkom dostal pokutu 5000 dolárov.

Edmonton prehral v tomto play-off doma v riadnom hracom čase vôbec po prvýkrát, zatiaľ čo Vancouver vyhral vonku aj štvrtý zápas. Canucks výrazne podržal brankár Silovs, ktorý kryl až 42 striel súpera a stal sa tak iba druhým nováčikom v bránke Vancouveru, ktorý v play-off kryl minimálne 42 striel. „Kosatky“ vyhrali v tejto sezóne šesť zo siedmich vzájomných duelov a aktuálne sú vo veľkej výhode. Edmonton bude musieť riešiť hlavne brankársku otázku, pretože Skinner nie je v tejto sérii príliš istý a jeho spoluhráči potrebujú výrazne väčšiu podporu z bránkoviska. McDavid po prvýkrát v play-off nebodoval, zato obranca Ekholm skóroval už v treťom zápase po sebe. Na druhej strane sa zaskvel Boeser, ktorý na jeden gól prihral a dva sám strelil.

Všetky zápasy série sú zatiaľ bohaté na góly, ale je to výrazne ovplyvnené aj slabšími výkonmi brankára Edmontonu. Oilers mali v treťom zápase výraznú prevahu a ak výkon zopakujú a vyhnú sa zaváhaniam v obrane, tak by stav série mali zrovnať. Zápas 1.