1.01
1000

Florida - NY Rangers 4.z.

29.05.2024 02:07

Hokejisti NY Rangers otočili skóre finálovej série Východnej konferencie NHL a po dvoch víťazstvách v predĺženiach pôjdu do ďalšieho zápasu na Floride s lepšou náladou.

„Panteri“ vstúpili do tretej série tohtoročného play-off prvýkrát na štadióne súpera a začali parádnym víťazstvom s NY Rangers (3:0). Ani o dva dni neskôr neťahali za kratší koniec, ale gól v predĺžení do ich siete prerušil sériu štyroch víťazstiev vonku za sebou. Na vlastnom ľade začali výborne a po necelých troch minútach sa ujali vedenia. V priebehu 25 sekúnd sa však skóre otočili a v 2. tretine dostali ďalšie dva góly v rýchlom slede. Dvojgólové manko však dokázali, no v predĺžení druhýkrát za sebou nezvládli a tak ich výrazná strelecká prevaha (37:23), ku ktorej ešte viac dominovali pri strelách mimo bránu (29:5), úspech nepriniesla. Odhodlanie všetkým bez jediného zraneného iste nechýba.

„Jazdci“ naďalej dokazujú, že nie náhodou boli najúspešnejším tímom základnej časti. Už v sérii s Carolinou (4:2) sa viackrát dostali do problémov a pravdepodobne rozhodli ich úspechy v dvoch predĺženiach. Ďalšie dve predĺženia zvládli už aj v konferenčnom finále s Floridou a otočili nimi skóre série. Parádnu formu ukazuje Trocheck, ktorý nazbieral 4 kanadské body (1+3), ale naposledy dal nádherné dva góly Lafreniére. Zatiaľ trochu „mlčí“ Panarin s jedinou asistenciou, hrdina postupového zápasu v predchádzajúcej série Kreider ešte nebodoval a rovnako ani ďalší dvaja členovia elitnej formácie Zibanejad s Chytilom.

Vo vzájomných zápasoch hrala Florida v tomto ročníku jediný raz doma a vyhrala 4:3. Vlani naopak dvakrát prehrala a po nedeľnej porážke 4:5 po predĺžení potrebuje uspieť. Stávkujúcim radíme vsadiť na Floridu, že vyhrá viac tretín, prípadne na gól v čase 0:01-8:59, že tentoraz nepadne. Využiť môžete aj množstvo kombinácii v Betbuilderi.

- Výsledok - Florida vyhrá (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Verhaeghe dá gól (zápas do rozh.)