Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Chorvátsko - Albánsko

19.06.2024 15:00
pic

Súboj Chorvátska s Albánskom, ktoré v úvodných zápasoch skupiny nebodovali môže byť pre obe reprezentácie existenčným a pod tlakom budú hlavne favorizovaní „vatreni“.

Dalič a jeho družina dostali na úvod šampionátu poriadnu facku, keď Španieli ich tromi gólmi vybavili už v prvom polčase a vedenie si v druhom dejstve pohodlne postrážili a pripravili Chorvátov o sériu šiestich zápasov bez porážky. Na rozdiel od súpera, ktorý svoje šance využil, sa nevýrazní Chorváti v dôležitých momentoch presadiť nedokázali a to kopali aj pokutový kop, ktorý striedajúci Petkovič nepremenil a aj keď následne skóroval, tak napokon ho o radosť pripravil VAR. Chorvátsko sa teraz musí pripraviť na úplne iného súpera, ktorý bude hrať vzadu zrejme s piatimi hráčmi a „vatreni“ budú musieť tvoriť. To by im však nemuselo byť cudzie, veď aj proti Španielom boli trošku nečakane častejšie na lopte, čo sa súperovi nestalo 136 zápasov v rade. Dalič však avizoval zmeny v zostave a asi jasnou bude tá na hrote, kde by nevýrazného Budimira mal nahradiť Petkovič. Chorváti od ME 1996 neprehrali na veľkom podujatí dva zápasy v rade a tri góly inkasovali naposledy v semifinále MS 2022 s Argentínou (0:3). Ďalšie zakopnutie sa síce neočakáva, ale nemusí byť úplne nereálne.

Albánsko totiž nevyhralo kvalifikačnú skupinu náhodne, veď prehralo jediný duel a inkasovalo iba štyri góly. Svoj druhý európsky šampionát navyše začalo rekordne rýchlym gólov do siete Talianska, keď zaváhanie obrany súpera využil už v 22. sekunde Bajrami, ktorý sa presadil už v treťom zápase v rade, keď skóroval aj v príprave proti Lichtenštajnsku (3:0) a Azerbajdžanu (3:1). Taliani však rýchlo odpovedali a to hneď dvakrát a vedenie udržali až do konca zápasu. V druhom dejstve však hrali postupne stále viac úspornejšie, čo sa im takmer vypomstilo. Albánci však napokon na body nedosiahli a tak podobne ako ich najbližší súper potrebujú pred záverečnými zápasmi skupiny výhru.

Prvá konfrontácia týchto súperov a hneď v takto dôležitom zápase pre oboch. Albánsko svoju kožu určite lacno nepredá, ale Chorváti majú podstatne viac skúseností s podobnými zápasmi a práve tie by mohli rozhodnúť. „Vatreni“ sa zrejme vytrápia, ale napokon by mohli dosiahnuť na tri body. Skúsil by som stávku na jednotku a viac ako 1,5 gólu.

Náš BETBUILDER tip:
 - Góly tímu - Albánsko menej ako 1,5 (zápas)
 - Rohové kopy tímu - Chorvátsko viac ako 4,5 (zápas)
 - Dá gól - Bruno Petkovič dá gól (zápas)

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.