1.01
1000

Emmen - Breda

25.05.2024 16:30

Pred odvetou semifinále baráže o Eredivisie sú šance Emmenu a Bredy na postup do finále pomerne vyrovnané a rozhodovať môžu maličkosti.

Prvý semifinálový duel sa skončil remízou 1:1, pričom do vedenia išla v 38. minúte Breda, ktorá Emmenu v prvom polčase prakticky nič nedovolila, ale v druhom dejstve sa karta otočila a súper vynaložil veľkú snahu o vyrovnanie, ktorá napokon v 82. minúte priniesla gól z pokutového kopu.

Emmen je tak pred odvetou možno trošku bližšie k postupu do finále baráže, ktorá ho vlani stála účasť v Eredivisie, v ktorej sa po postupe udržal iba jednu sezóne. Za posledných šesť rokov sa domáci už tretíkrát snažia dostať medzi elitu, ale dlho to vyzeralo, že v tomto ročníku sa im to nepodarí, keď až štyri výhry v závere Eerste Divisie rozhodli o tom, že Emmen si zabezpečil 7. miesto a miestenku do baráže. Vo štvrťfinále sa domáci poriadne potrápili s Dordrechtom, keď po domácej remíze 2:2 v prvom zápase, dokázali v odvete vyhrať 1:0. Doma Emmen neprehral trikrát v rade (2-1-0), ale s Bredou už na svojom štadióne v tejto sezóne pustil všetky body (2:3) a nezdolal ju ani v jednom z troch zápasov.

Breda vypadla z Eredivisie v sezóne 2018/2019 a odvtedy štyrikrát stroskotala v baráži. Tentokrát sa v závere sezóny trošku pohrávala s ohňom, keď v posledných štyroch kolách Eerste Divisie vyhrala len jeden duel (1-3-0) a do baráže postúpila iba vďaka lepšiemu skóre. Vo štvrťfinále však prekvapujúco spravil krátky proces s Rodou Kerkrade, ktorú doma zdolala 3:1 a v odvete vyhrala dokonca 5:0. Vonku patrí NAC k lepším tímom, pričom z ostatných ôsmich súbojov na ihriskách súperov prehral jediný a vždy skóroval.

Tento duel by mal aj napriek dôležitosti priniesť zaujímavý futbal a aj góly. Strelecky sa presadia obaja a celkovo padne viac ako 2,5 gólu.