Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Portugalsko - Uruguay

28.11.2022 20:00
pic

Do šlágra H-skupiny nastupuje z lepšej východiskovej pozície Portugalsko, ktoré si poradilo s Ghanou, zatiaľ čo Uruguaj sklamal a s Kóreou získal len bod.

Aj Portugalsko (9.) malo problém so zodpovednou hrou Ghany a viac príležitosti malo až po úvodnom góle Ronalda v 65.minúte, kedy začal útočiť aj súper. Ronaldo sa po premenenom pokutovom kope stal historicky prvým hráčom, ktorý skóroval na piatich MS. Potom sa ešte presadili mladé talenty Felix s Leaom, ktorým naservíroval prihrávky Fernandes a hoci súper v závere korigoval, „Os Navegadores“ už tri body nepustili (3:2). Mimo zostáva zranený obranca Mendes z PSG.

Uruguaj (14.) pricestoval do Kataru s dobrým mixom skúsenosti a talentu, ako aj po štvorzápasovom víťaznom finiši v kvalifikácii, ktorý ho sem dostal. V príprave mal vcelku dobré výsledky, zdolal Kanadu a rozdielom triedy aj Mexiko, remizoval s USA, ale jedinú prehru v tomto roku zaznamenal trochu prekvapujúco s Iránom. V prvom stretnutí na MS proti Kórei sa očakávala výhra a hoci dvakrát nastrelil konštrukciu brány, išlo o historicky prvý zápas MS bez strely medzi tri žrde. Po zranení nebol stopercentne fit Cavani, ktorý striedal v 2.polčase ďalšieho hviezdneho kanoniera Suareza. V pondelok už možno nastúpia po svojom boku. Zranenie nepustí na ihrisko minimálne do konca skupinovej fázy obrancu Arauja.

V prvom zápase ukázalo väčšiu kvalitu Portugalsko, ale tiež sa trápilo do prvého gólu, ktorého sa Uruguaj nedočkal. Naposledy sa stretli na MS 2018 v osemfinále, kedy boli úspešnejší Juhoameričania, ale ich opory sú o štyri roky staršie. Obaja vedia udržať čisté konto, Uruguaj to dokázal už 8-krát za sebou a to predpovedá ďalšie opatrné stretnutie a bude sa čakať na úvodný gól. Remíza udrží slušné šance na postup obom, prehra by to skomplikovala najmä Uruguaju. 1.polčas Remíza, Počet gólov menej ako 2,5

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.