1.01
1000

Portugalsko - Írsko

11.06.2024 20:45

Portugalských futbalistov čaká presne týždeň pred prvým vystúpením na EURO 2024 prípravný zápas s Írskom a po prehre s Chorvátmi sa musia víťazne naladiť.

Domáci odohrali pod taktovkou nového trénera Španiela Roberta Martineza bezchybnú kvalifikáciu na EURO 2024 a v 10-ich kvalifikačných súbojoch inkasovali iba dva góly pri víťazstve pred zrakmi vlastných divákov so Slovenskom (3:2). Aj do tohto roku vstúpili víťazne, keď v Guimaraesi prevalcovali Švédsko (5:2). O 5 dní neskôr však prehrali v Slovinsku (0:2) a tak na úvod júna potrebovali ďalší úspech v príprave s Fínskom (4:2). Naposledy však privítali podstatne silnejšieho súpera z Chorvátska (1:2) a objavili sa aj väčšie slabiny najmä v defenzíve. V zostave bude určite viacero zmien a zahrať by si mal už aj Ronaldo.

Hostia si už dlhšie nepamätajú tak slabé výsledky v kvalifikácii ako v tej poslednej o EURO 2024. Z ôsmich zápasov sa zmohli iba na 6 bodov za dve víťazstvá s outsiderom Gibraltarom (3:0d, 4:0v). Okrem toho prehrali dvakrát s Francúzskom (0:1d, 0:2v), Holandskom (1:d, 0:1v) a rovnako nepochodili ani s Gréckom (1:2v, 0:2d). Jeseň ukončili prípravným duelom doma s Novým Zélandom (1:1), ale v marci ich podstatne viac potešila ďalšia remíza s Belgickom (0:0). O 3 dni však prehrali so Švajčiarskom (0:1), ale výsledkovú mizériu napravili pred týždňom s Maďarskom (2:1), keď rozhodol gól v 92. minúte. Základná zostava sa meniť nebude.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v kvalifikácii na MS 2022 a Portugalsko vyhralo doma horko ťažko dvomi gólmi Ronaldo v úplnom závere. V odvete vonku sa hralo bez gólov, no posledný prípravný duel jasne ovládol favorit a vyhral vonku vysoko 5:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku po 1. polčase, prípadne na Handicap Portugalsko -1,5. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciou v obľúbenom Betbuilderi.

- Víťazný rozdiel - Portugalsko vyhrá o 2+ (zápas)
 - Počet rohových kopov - viac ako 9,5 (zápas)