1.01
1000

NY Rangers - Florida 5.z.

31.05.2024 02:07

Finálová séria Východnej konferencie NHL sa vracia späť do New Yorku a opäť za vyrovnaného stavu. Tretíkrát za sebou sa rozhodlo v predĺžení tentoraz v prospech Floridy.

„Jazdci“ sa po úvodnej domácej prehre (0:3) veľmi rýchlo otriasli a o dva dni neskôr už svojich divákov potešili víťazstvom po predĺžení. Presne tak isto rozhodli aj prvý duel na ľade Floridy (5:4p) a normálny hrací čas nestačil ani vo štvrtom meraní síl (2:3p). Tento zápas prerušil ich víťaznú sériu v predĺženiach, keď po štyroch úspešných za sebou prvýkrát v play-off neuspeli. Opäť sa strelecky presadili Trocheck s Lafreniérom a zdá sa, že práve z ich hokejok hrozí najväčšie nebezpečie. Tréner Laviolette však svojim zverencom určite prehovorí do duše ohľadom vylúčení. Druhýkrát za sebou sa na ľade neobjavil zranený Vesey, ale prekvapením bol návrat Wheelera, ktorý nehral zápas od polovice februára.

„Panteri“ mali v oboch domácich vystúpeniach strelecky jasne navrch (37:23 aj 40:23), ale napriek tomu museli hrať obidvakrát predĺženia. V tom prvom neuspeli a ďalšia porážka by zariadila súperovi prvý mečbol. O to dôležitejší bol gól Reinharta po 72-och sekundách. Využili ním presilovku a to sa im podarilo aj pri ostatných dvoch presných zásahoch, aj keď pri prvom bol už Lindgren 3 sekundy z trestnej lavice na ľade. Relatívne málo priestoru dostala 4. formácia a to môže v ďalších súbojoch negatívne prejaviť na únave najväčších hviezd. Ukázať to môže už ďalší zápas opäť po jedinom voľnom dni.

Bilancia vzájomných zápasov už nemá veľkú výpovednú hodnotu, ale tri predĺženia za sebou sú jasným dôkazom obrovskej vyrovnanosti. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že nepadne v každej tretine aspoň 1 gól. Využiť môžete aj množstvo kombinácii v Betbuilderi.

- Počet gólov - menej ako 6,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Trocheck dá gól (zápas do rozh.)