1.01
1000

Nemecko - Poľsko

18.05.2024 16:20

Nemecko rázne kráča za postupom do štvrťfinále a proti Poľsku, ktoré sa bude pravdepodobne šetriť na kľúčový duel s Kazachstanom by malo bez problémov vyhrať.

Nemecko má na svojom konte 9 bodov. Na úvod si poradilo so Slovenskom 6:4, keď v kľúčových momentoch skórovalo a vedenie si tak udržalo až do konca zápasu. Potom prekvapujúco hladko podľahlo favorizovaným tímom USA a Švédska zhodne 1:6. Nemecko opäť zaplo naplno proti Lotyšsku a zvíťazilo vysoko 8:1 , pričom v druhej tretine strelilo päť gólov z 12 striel. V piatok vysoko zdolalo Kazachstan 8:2, keď vyhralo všetky tretiny a malo aj streleckú prevahu 35:20. Nemecko má zatiaľ na MS najlepší útok, ale na druhej strane len tri tímy inkasovali viac gólov. Najlepšími strelcami tímu sú Peterka a Pföderl s tromi gólmi.

Poľsko má na svojom konte jediný bod, keď podľahlo Lotyšsku 4:5 po predĺžení, pričom v zápase trikrát viedlo. Potom štyrikrát za sebou prehralo. Porážka od všestranne lepšieho Švédska (1:5) sa jednoducho očakávala, ale proti Francúzsku chcelo prekvapiť. Žiaľ dva góly strelilo až za stavu 0:4 v závere druhej tretiny, pričom v tretej tretine už diváci gól nevideli. Poľsko nestačilo ani proti Slovensku, pričom nedalo jediný gól a podľahlo mu 0:4, ale v 58. minúte bolo stále prijateľných 0:2. V piatok podľahlo USA prijateľne 1:4 (strely na bránu 21:57) pričom v prvej tretine s oba tímy udržali čisté konto. Najlepším strelcom tímu je Macias Krzysztof s dvomi gólmi.

Nemecko je jednoznačne favoritom a očakávame jeho presvedčivé víťazstvo. Neprekvapí nás, keď svoju prevahu potvrdí aj gólovo. Doporučujeme stávku gólová dvojitá šanca, 1. tretina viac ako 2,5 góla alebo zápas viac ako 6,5 góla. Ak si však myslíte, že Poľsko prvú tretinu neprehrá, neváhajte.