Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Ferencváros – Olympiakos

22.02.2024 21:00
pic

Do odvetného zápasu pôjde Olympiakos jednogólovým náskokom. Ferencváros ale verí, že dokáže zmazať náskok súpera a pred beznádejne vypredaným štadiónom vybojuje postup do osemfinále Európskej konferenčnej ligy.

Maďari po dvanástich úspešných zápasoch v sezóne minulý týždeň prvýkrát prehrali v EKL. A treba povedať, dosť nešťastne. Hlavne v prvom polčase boli lepší. Dali aj gól, no VAR ho zrušil. V závere inkasovali, no veria v postup. Cez víkend odložili ligový duel, aby mali celý týždeň na prípravu. Tréner Dejan Stankovič uviedol, že v hlave sa odvetu pripravoval od posledného hvizdu v Aténach. Mal svojho pozorovateľa aj na víkendovom zápase Olympiakosu. Ako srbský tréner uviedol, už vie, ako môže byť jeho tím úspešný v odvete. Apeloval na divákov, aby na Groupama Arene vytvorili ozajstné peklo.

Fradi doteraz doma proti gréckym klubom hral štyrikrát (3-1-0). Na druhej strane v posledných siedmich dueloch iba raz si udržal čisté konto.

Domáci veria v schopnosti Barnabása Vargu, ktorý v aktuálnej sezóne mal prsty v trinástich góloch v EKL (9+4). Ak v tejto sezóne tento útočník skóroval, tak jeho tím ani raz neprehral (12-1-0).

,,Som veľmi rád, že som opäť tu. V minulom roku práve v Budapešti som vyhral so svojim klubom, s FC Sevilla, Európsku ligu,“ začal svoju stredajšiu tlačovú besedu Jose Mendilibar, ktorý si na lavičku Olympiakosu sadol minulý týždeň. Zatiaľ sa mu darí. Aténčania vo štvrtok zdolali Fradi a v nedeľu vyhrali na ihrisku PAOK-u.

Španielsky kouč uviedol, že sa veľmi teší, že na štadióne bude búrlivá atmosféra. Niečo podobné zažili v nedeľu v Solúne a vysoko vyhrali.

Oproti minulému zápasu dôjde k zmenám v zostave.

Skúsenosti sú na strane hostí, no rozhodujúce môže byť domáce ihrisko.

Náš BETBUILDER tip:
 
- Udalosť tímu - Ferencváros posledný tím (zápas)
 - Každý z tímov dá gól - áno (zápas)

Zvoľte si typy stávok.