1.01
1000

B.Glimt - Ajax

22.02.2024 18:45

Nórsky majster prehajdákal v prvom zápase v Amsterdame dvojgólový náskok, ale remíza 2:2 je pre neho pred odvetou stále dobrým výsledkom.

Prvý súboj 16-finále medzi Ajaxom a Bodö/Glimt začal rozpačito z oboch strán, ale vedenia sa už v 16. minúte ujal nórsky majster, ktorý často pôsobil lepším dojmom ako Ajax. Ten však s pribúdajúcim časom začal vyvíjať tlak, ale po viac ako hodine hry druhýkrát inkasoval a opäť to mal na svedomí Grönbeak. De Godenzonen sa však nevzdali a po faule a červenej karte pre Björtufta, skóroval v 91. minúte z penalty van den Boomen. To však ešte nebolo všetko a Ajax napokon o šesť minút po lobe Berguisa skóre zrovnal.

Bodö si za posledné sezóny vybudovalo v Európe celkom slušné meno a ak nórskeho majstra niečo zdobí, tak je to sila na jeho domácej umelej tráve. V tejto sezóne Konferenčnej ligy na svojom štadióne prehral iba jeden duel v skupine s Club Bruggy (0:1), ale okrem toho už len štyrikrát vyhral a raz remizoval. Sezóna sa však v Nórsku ešte nezačala, čo bolo cítiť aj v úvode prvého duelu proti Ajaxu a nórsky majster ešte nie je v optimálnej forme, čo ho zrejme stálo postup aj v minulej sezóne. Okrem vykartovaného Björtufta, by domáci mali byť v odvete aj bez služieb Espejorda, Haikina, Högha, Skeideho a možno aj Vettiho.

Ajax po dobrej sérii začal opäť trošku tápať, keď už štyrikrát po sebe nedokázal v súťažnom zápase nájsť cestu k víťazstvu. Po remíze v prvom zápase s Bodö stratil v závere ligového duelu dva body, keď s Nijmegenom neudržal vedenie 2:1 a musel sa uspokojiť s remízou. Hostia tak aktuálne nebudia až taký rešpekt ako v minulých sezónach, aj keď oproti začiatku tohto ročníka je to podstatne lepšie. Ajaxu aktuálne stále chýba kapitán Bergwijn a okrem neho je mimo hry aj dlhodobo zranený Avila a na zápas to ešte nebude ani v prípade Godtsa s van Axel Dongenom.

Aj napriek tomu, že Ajax nie je aktuálne v top forme, tak v odvete nebude bez šance na postup. Sila nórskeho majstra doma je veľká, ale to samotné mu ešte postup nezaručuje. Aj v odvete zrejme uvidíme aspoň po góle na oboch stranách a celkovo viac ako 2,5 gólu.