Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Zwolle - PSV Eindhoven

24.02.2024 20:00
pic

PSV potvrdzuje, že v tejto sezóne je naozaj silný a tentokrát si prichádza po druhý skalp sympaticky hrajúceho nováčika z Zwolle v tomto ročníku Eredivisie.

PEC sa tentokrát medzi elitou drží viac ako obstojne a pláva v bezpečných vodách. Naposledy síce prišiel o sériu bez porážky, ktorá sa zastavila na čísle šesť, keď prehral doma s Almere 0:1, ale v klube z toho tragédiu robiť nemusia. Zatiaľ však platí, že Zwolle hrá podstatne lepšie vonku, zatiaľ čo doma patrí k najslabšie bodujúcim tímom. Počas série šiestich zápasov bez porážky uhrali domáci remízy 2:2 v Amsterdame s Ajaxom a tak isto aj v Alkmaare, ale na ihrisku PSV prehrali v tejto sezóne vysoko 0:4. Zdravotné problémy aktuálne trápia Druijfa s Fichtingerom a neisto je aj okolo Buurmeestera, Lagsira a Thomasa.

Eindhoven ide v tejto sezóne bomby a vyzerá to tak, že obrovské problémy s ním bude mať v osemfinále Ligy majstrov aj Dortmund, ktorý v prvom zápase na holandskej pôde uhral remízu 1:1. PSV tak nenašiel premožiteľa ani v osemnástom domácom zápase tejto sezóny. Tentokrát musí líder Eredivisie prepnúť na domácu súťaž, v ktorej ešte tak isto neprehral (20-2-0), ale body stratil v oboch prípadoch práve na ihriskách súperov. Naposledy však v zápase vonku rozobral 5:1 Volendam a nemá dôvod si neveriť aj na Zwolle. Mimo hry by stále mal byť Lang a nejasno je okolo Tila s Bella-Kotchapom.

PSV má na čele luxusný desaťbodový náskok a tak nemá dôvod byť pod tlakom. Odveta s Dortmundom je ešte ďaleko a hostia musia brať ohľad len nato, že v ďalšom kole ich dom čaká druhý Feyenoord. Hostia by mali brať všetky body a k nim by mal strelecky prispieť vo skvelej forme hrajúci Luuk de Jong.

Náš BETBUILDER tip:
 - Výsledok - PSV vyhrá (zápas)
 - Dá gól - Luuk de Jong dá gól (zápas)