1.01
1000

Utrecht - G.A.Eagles

26.05.2024 18:00

V nedeľu sa v Utrechte rozhodne o tom, že kto si v baráži vybojuje miestenku do Konferenčnej ligy. Budú to domáci, alebo hráči G.A.Eagles?

Utrecht túži po návrate do pohárovej Európy a ak sa mu to podarí, tak trénera Jansa budú zrejme nosiť na rukách. Ten totiž po svojom príchode vytiahol domácich z najspodnejších poschodí tabuľky až jeden krôčik od pohárovej Európy. Vlani Utrecht stroskotal v semifinále baráže na Sparte Rotterdam, ale tentokrát tohto súpera zaslúžene vyradil, keď ho doma zdolal 3:1 a to aj napriek tomu, že prehrával. Utrecht tak potvrdil, že doma je len veľmi ťažko zdolateľným tímom, keď od konca septembra prehral na svojom štadióne jediný duel a jeho výhodu si bude môcť užívať aj vo finále baráže. V ňom by malo chýbať kvarteto Handwerker, Okkels, Descotte a Gadellaa.

Eagles už v minulej sezóne siahali na baráž o Konferenčnú ligu, ale dočkali sa jej až v tomto ročníku a to aj napriek tomu, že v závere nemali najlepšiu fazónu, keď iba v jednom z posledných siedmich ligových zápasov našli cestu k víťazstvu a aj to nad vypadávajúcim Volendamom. O to väčšie prekvapenie bolo, že dokázali v semifinále vyradiť Nijmegen, s ktorých ešte 15 minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 0:1. V závere však ich snaha o vyrovnanie bola odmenená a v 86. minúte po zaváhaní brankára Cillessena prišiel dokonca víťazný zásah. Po nepresvedčivých výkonoch vonku to bola už ich druhá výhra na ihriskách súperov v rade a k tomu aj dobrý výkon. Chýbať by mali Willumsson a Edvardsen.

Utrecht vyhral v tejto sezóne oba vzájomné zápasy, ale ani v jednom nemal výraznú prevahu. Podstatne lepší výkon však podal v domácom súboji a keď to jeho hráči zvládnu v hlavách, tak by mohli uspieť aj tentokrát. Zápas 1.