Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Twente - Ajax

28.05.2023 14:30
pic

O jedinú domácu prehru Twente v tejto sezóne sa postaral práve Ajax a ten teraz potrebuje tento kúsok v Enschede zopakovať.

Už je jasné, že Twente obsadí piate miesto a pôjde do baráže o Konferenčnú ligu ako najvyššie nasadený tím. Dobrou správou je, že klub z Enschede na vrchol sezóny vhodne načasoval formu a po troch výhrach na nulu v rade a nazbieranom skóre 12:0, pôjde do baráže sebavedomo. Doma si je Twente vedomé svojej sily, veď tu v rámci Eredivisie v tejto sezóne neprehralo (12-4-0) a za celú sezónu na svojom štadióne nestačilo iba v osemfinále pohára na Ajax (0:1). Aj keď domácim v tomto súboji prakticky o nič nejde, tak body s Ajaxom sa počítajú a navyše svoju kariéru končí Brama a tak zrejme domáci budú hrať aj za neho.

Ajax má za sebou neúspešnú sezónu, v ktorej nezískal jedinú trofej a po štrnástich rokoch mu navyše hrozí, že nebude štartovať ani v Lige majstrov. V predposlednom kole však po výhre nad Utrechtom a remíze PSV s Heerenveenom svitla De Godenzonen nádej, ale nato potrebujú tri body z Twente a prehru PSV v Alkmaare. Navyše ak by v Enschede nezískali ani bod a AZ doma porazí PSV, tak pre Ajax zostane len miestenka do kvalifikácie Konferenčnej ligy, čo by pre tohto holandského giganta bola ďalšia škvrna na už tak nepodarenej sezóne. V ostatných dvoch kolách síce De Godenzonen bodovali naplno, ale od ideálnej formy majú stále ďaleko.

Ajax síce s Twente neprehral päťkrát v rade a v ostatných troch súbojoch s týmto súperom neinkasoval, ale tentokrát potrebuje bezpodmienečne vyhrať a to bude proti rozbehnutému súperovi ťažké. Domáci zrejme nebudú mať k dispozícii Brunsa, ale oveľa nepríjemnejšie sú absencie Conceicaa a Berghuisa na druhej strane.

Ak Twente podá v tomto súboji koncentrovaný výkon, tak zo súboja s Ajaxom môže vydolovať aspoň bod, čím by súpera pripravilo o šancu zabojovať o druhé miesto. Stávka 10 by s ohľadom na domácu bilanciu Twente a nie práve najlepšiu fazónu hostí mohla byť dobrou voľbou s veľmi slušným kurzom.