1.01
1000

Trnava – Podbrezová

03.04.2024 15:30

V druhom semifinálovom stretnutí Slovenského pohára Trnava privíta Podbrezová. Na štadióne Antona Malatinského sa uskutoční prvý duel.

Červeno-čierni zvládli proti Žiline priamy boj o druhé miesto v tabuľke a výrazne si vylepšili svoju pozíciu do zostávajúcich ligových bojov. Andeli snívajú sen o tretej účasti vo finále za sebou. Ak by sa tam dostali a nakoniec vyhrali, tak by to bol v histórii trnavského klubu historický počin.

Síce Trnavčanom nevyšiel vstup do jarnej časti, všetko sa zmenilo vo štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára. Spartak vyhral v Michalovciach, dostal sa do semifinále a rozbehol sa. Ťahá štvorzápasovú sériu výhier so skóre 8:0. Gólman Dominik Takáč neinkasoval už 360 minút.

Trnava hrá aj naďalej pragmatický, anglický, nátlakový futbal. Pevná obrana, na kraji rýchly prechod do útoku a potom center do šestnástky. A Spartak má Miša Ďuriša...

V doterajšom priebehu pohárovej súťaže dokázala Podbrezová vyradiť Tatran Čierny Balog (12:0), Hamšík Academy Banská Bystrica (4:1), Slavoj Trebišov (9:0), Zlaté Moravce (3:1) a Slovan Bratislava (3:1), čo znamená, že s celkovým počtom 31 gólov má najlepšiu ofenzívu spomedzi všetkých účastníkov. Priemerne „Železiari“ skórujú za 90 minút viac ako šesť gólov. Pôsobenie v Slovenskom pohári si užíva brankár Adam Danko. Mladík dostal šancu vo všetkých piatich dueloch, pričom dvakrát udržal čisté konto a iba tri razy inkasoval.

Podbrezovej sa v roku 2024 nedarí. Za necelé dva mesiace vyhrala iba dva zápasy. V lige zdolala Michalovce a v Slovenskom pohári na veľké prekvapenie uspela na Tehelnom poli.

Vzájomné zápasy hovoria v prospech Spartaka, ktorý uspel v posledných štyroch dueloch.