1.01
1000

Trnava – Michalovce

24.11.2022 18:30

Ak tretia Trnava vyhrá, udrží si kontakt so špicou Fortuna ligy. V prípade triumfu Michaloviec, Zemplínčania sa dostanú do prvej šestky a keď Ružomberok neuspeje na Žitnom ostrove, budú zimovať na piatej priečke.

Tretíkrát sa túto jeseň stretne Trnava s Michalovcami. V prvom vzájomnom zápase na východe republiky dosiahli spartakovci dosiaľ najvyššie víťazstvo v tomto ročníku, keď vyhrali 4:0. Vo štvrtok ich čaká odveta dohrávky 16. kola, no prednedávnom sa obaja súperi stretli v osemfinále Slovenského pohára. Trnava dva razy viedla, no Michalovce dva razy vyrovnali, druhýkrát len dve minúty pred koncom a rozhodovalo sa až v rozstrele. V ňom boli šťastnejší Trnavčania a postúpili do jarného štvrťfinále.

Trnavčania boli radi za trinásťdňové voľno, dali sa zdravotne do poriadku. Ristovski nebude môcť nastúpiť, no Savidis bude späť. O účasti Bukatu, Mikoviča, Paura a Štefánika sa rozhodne pred zápasom.

Michalovčania po nie najlepšom októbri sa vzchopili a začali intenzívne zbierať body. Nebodovali Iba v jednom (proti Slovanu) z posledných piatich dueloch vo Fortuna lige. Vonku sú druhým najslabším tímom, v Trnave za päť rokov majú na konte jedno víťazstvo a päť prehier. Na jeseň vonku remizovali v polčase až štyroch dueloch. Bude to tak aj teraz?