Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Trnava – B.Bystrica

24.02.2024 15:00
pic

Trnavčania majú tretí pokus na potvrdenie svojej účasti v nadstavbovej časti o titul. Banská Bystrica je zatiaľ nad čiarou, potrebovala by na City Aréne bodovať.

Spartak môže na tretí pokus definitívne spečatiť postup do hornej šestky. Stačí mu neprehrať s Banskou Bystricou, prípadne mu môžu pomôcť aj iné výsledky. Na to sa však spartakovci nemienia spoliehať a v zápase pôjdu za víťazstvom.

Body potrebujú ako soľ, keďže v roku 2024 prehrali oba zápasy. Navyše, v poslednom kole základnej časti Trnava cestuje na Slovan.

Tréner Gašparík uviedol, že hráči musia zvýšiť kvalitu, nestačia priemerné výkony. Kvôli dodatočnému trestu zo zápasu s Dunajskou Stredou však bude nútene tri týždne pauzovať Martin Šulek. Disciplinárka ho potrestala za faul na Trusu, hoci na zápase bol aj videorozhodca, ktorý mohol na pochybenie upozorniť okamžite.

Dobrou správou pre Spartak je návrat Zeljkoviča do zostavy.

Špecifický zápas to môže byť pre navrátilca do trnavského dresu Michala Ďuriša. Odchovanec Dukly bude tentoraz bojovať na strane Spartaka. V prvom zápase po návrate strelil gól do siete Dunajskej Stredy, ktorý napokon pre centimetrový ofsajd neplatil. Teraz sa bude chcieť do listiny strelcov zapísať regulárnym gólom.

Banská Bystrica síce v prvom kole vyhrala na ihrisku posledných Zlatých Moraviec, no potom na domácom štadióne iba so šťastím remizovala s Trenčínom. Cez týždeň získala zo Žiliny 19-ročného ghanského obranca Ivan Mensah, ktorý prichádza na hosťovanie do konca sezóny s opciou na následný trvalý prestup.

Aj keď sa bilí andelé môžu oprieť o výbornú kulisu, v tabuľke domácich zápasov im patrí až 8. miesto. Na cestách je silnejšia aj Dukla. Keď vezmeme do úvahy len duely na ihriskách súperov, je druhá v lige. 

V prvom vzájomnom meraní síl v sezóne sa v Banskej Bystrici radovali po výsledku 1:2 z troch bodov hostia. Chlapci spod Urpína vyhrali oba svoje zápasy na štadióne Antona Malatinského po svojom návrate medzi slovenskú elitu. V tom poslednom rozhodol o víťazstve Dukly najtesnejším rozdielom Martin Rymarenko, ktorému to sype najmä vonku. Na ihriskách súperov strelil päť zo siedmych gólov, ktoré má v aktuálnom ligovom ročníku na konte.

Náš BETBUILDER tip:
 
- Dvojitá šanca - Trnava alebo remíza (zápas)
 - Dá gól - Michal Ďuriš dá gól (zápas)

Zvoľte si typy stávok.