Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Slovan Bratislava - Sturm Graz

22.02.2024 21:00
pic

Slovan v Grazi nezvládol druhý polčas a doma ho tak proti silnému súperovi čaká úloha, ktorú ešte žiadny slovenský klub v histórii nezvládol a to zmazať v odvete trojgólové manko.

Aj keď Slovan v prvom súboji rýchlo inkasoval, tak aj rýchlo odpovedal, a aj keď do šatní sa išlo za stavu 2:1 pre Sturm, tak výkon slovenského majstra spĺňal aj prísnejšie kritériá. V druhom dejstve však „belasí“ smerom dopredu nevyprodukovali nič, naopak tlak súpera priniesol svoje ovocie. Tretí gól dostal Slovan zo smolnej penalty, ale to nebolo všetko, keďže po krátkom pobyte na ihrisku sa nechal zbytočne vylúčiť Weiss a aby toho nebolo málo, tak Sturm všetko zaklincoval štvrtým gólom.

Slovanu sa tak pred odvetou dávajú len minimálne šance na zvrat, ale zaplnený štadión a odhodlanie hráčov vyhrať ešte môže priniesť zaujímavé divadlo. „Belasí“ si zvýšili sebavedomie ligovou výhrou 4:1 nad Zl.Moravcami a navyše na Tehelnom Poli už sa nejeden zázrak udial. Dobrou správou je, že po treste a zranení už je k dispozícii brankár Borjan, do hry môže aj Wimmer, pre ktorého to bude určite špecifický zápas a vracia sa aj Blackman, čo výrazne zvýši kvalitu hry Slovana smerom dopredu a hlavne tréner Weiss môže prejsť na rozostavenie, v ktorom sa jeho tímu darí. Naopak po červenej karte nemôže hrať Weiss a fit stále nie sú ani Križan s Risvanisom. Tešiť môže strelecká forma Rodriguesa, ktorý skóroval vo všetkých troch súťažných zápasoch v drese Slovana a pred plnými tribúnami sa bude chcieť ukázať.

Sturm zrejme nebude nič meniť, nakoľko jeho vysoký pressing robil v prvom zápase Slovanu veľké problémy. Trojgólový náskok je navyše pre tak kvalitné mužstvo zrejme viac ako dostačujúci a ak to Slovan viac otvorí, tak vzadu môžu vznikať diery, ktoré bude chcieť súper využívať. Hostia ani v druhom jarnom kole domácej súťaže nenašli cestu k výhre, keď s jedinou zmenou v zostave oproti súboju so Slovanom, remizoval Sturm 1:1 doma s Rapidom a nevyužil tak zaváhanie vedúceho Salzburgu. Tréner hostí nemá k dispozícii brankára Scherpena a zrejme opäť ani útočníka Jattu.

Slovan to musí v odvete jednoznačne otvoriť a aj preto by ani na Tehelnom poli nemusela byť núdza o góly. Počet gólov viac ako 2,5.

Náš BETBUILDER tip:
 - Počet gólov - viac ako 3,5 (zápas)
 - Góly tímu - Slovan viac ako 1,5 (zápas)
 - Každý z tímov dá gól - áno (zápas)

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.