1.01
1000

Sev.Írsko - Andorra

11.06.2024 20:45

Obidva tímy robili v posledných vystúpeniach sparringpartnerov Španielsku a inkasovali zhodne po 5 gólov. Futbalisti Severného Írska strelili aspoň gól a Andorru by mali poraziť.

Domácim absolútne nevyšla posledná kvalifikácia na EURO 2024 a dokázali bodovať iba so San Marinom (2:0v, 3:0d). Rozlúčku si okorenili triumfom nad víťazom skupiny Dánskom (2:0), keď využili nedostatok motivácie súpera. Na tento úspech nadviazali v dvoch marcových prípravných dueloch, v ktorých remizovali v Rumunsku (1:1) a dokonca zvíťazili v Škótsku (1:0). Výborne vstúpili aj do sobotňajšieho duelu v Španielsku (1:5), no na ich bleskový gól z 2. minúty odpovedal favorit štyrmi gólmi ešte v 1. dejstve a bolo po nádejach. Tentoraz dá tréner O´Neil príležitosť viacerým mladíkom.

Hostia patria stále medzi najslabšie európske tímy a poslednými výsledkami to len potvrdzujú. Naposledy sa tešili z víťazstva ešte v septembri 2022 v Lichtenštajnsku (2:0) a vlani uhrali v 10-ich kvalifikačných súbojoch iba dva body za remízy v Kosove (1:1) a doma s Bieloruskom (0:0). Posledných 5 duelov prehrali bez streleného gólu a tak marcová remíza s JAR (1:1) bola ako zázrak. Trval však len 4 dni, kedy prehrali v alžírskej Annabe s Bolíviou (0:1) a pred necelým týždňom k tomu pridali debakel v Španielsku (0:5). Do brány by sa tentoraz mal postaviť Gomes a v strede obrany začne Marc Vales.

Vo vzájomných zápasoch sa ešte nestretli a v premiére netreba favorita dlho hľadať. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku po 1. polčase, prípadne na handicap Sev.Írska -1,5.