Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Santos T. – Romero Y.

24.02.2024 18:00
pic

V superfighte turnaja PFL vs. Bellator si zmerajú sily dvaja bývalí elitní UFC fighteri!

Thiago Santos (22-11) aktuálne vo veku 40 rokov pôsobí pod hlavičkou PFL. V UFC si odkrútil dovedna 24 zápasov so skóre 14-10. V UFC si zmeral sily so svetovou elitou. Medzi jeho najväčšie skalpy patria mená ako Hermansson, Smith, Błachowicz či Walker. Avšak od roku 2019, keď v zápase so svetovým šampiónom Jonesom ťahal na body za kratší koniec, to s ním šlo výsledkovo už len dole vodou. Ďalšie štyri porážky a iba jedna výhra - znamenalo iba jediné, a to koniec v UFC! V spomínanej organizácii PFL si pripísal v minulom roku jeden zápas, ktorý skončil bez výsledku. Teraz ide do svojho ďalšieho náročného zápasu so skúseným Romerom. Santos najčastejšie vo svojich zápasoch ukončoval súperov via K.O./T.K.O., no jeho posledné ukončenie sa datuje ešte do roku 2019, keď ukončil Błachowicza.

Yoel Romero (15-7) je ešte o 6 rokov starší ako jeho protivník. V UFC pôsobil 7 rokov a pripísal si tam 13 zápasov so skóre 9-4. Yoel v UFC nastupoval v strednej váhe, no po presune do Bellatoru je jeho váhou už poloťažká, v ktorej sa koniec-koncov uskutoční aj tento duel. V UFC dokázal poraziť napríklad Weidmana, Souzu či Rockholda a naopak nad jeho sily boli Whittaker, Costa a Adesanya a to znamená, že prehral len so svetovou špičkou, aj to iba na body. Svoju jedinú kariérnu prehru pred limitom si pripísal ešte počas pôsobenia v Strikeforce (rok 2011). V Bellatore má za sebou od roku 2021 štyri zápasy so skóre 2-2. Dvakrát zvíťazil via K.O./T.K.O. a taktiež dvakrát prehral na body. Naposledy tomu tak bolo v minulom roku proti šampiónovi Nemkovovi.

Na víťazstvo v tomto dueli o niečo viac favorizujeme mierneho kurzového outsidera Romera a myslíme si, že zvíťazí na body.

Analýzu pre vás pripravil tím MMA v hrsti.

Zvoľte si typy stávok.