1.01
1000

Real Madrid – Š.Doneck

05.10.2022 21:00

Spanilá víťazná jazda Realu Madrid sa skončila v nedeľu práve na domácom trávniku a v Lige majstrov sa to pokúsi so Šachťorom Doneck odčiniť.

„Biely balet“ vyhral 10 súťažných zápasov za sebou a túto parádnu sériu prerušil v poslednom ligovom kole v súboji s Osasunou (6.) 1:1. To aj napriek tomu, že sa ujali vedenia a vyhrali 1. polčas. K tomu sa v základnej zostave konečne ocitol kanonier Benzema, ale v 79. minúte nepremenil pokutový kop a o dve minúty neskôr neplatil jeho gól pre ofsajd. Veľká prevaha na víťazstvo nestačila, ale aj taký zápas musel prísť. V zostave chýbali opory brankár Courtois s Modričom, ale druhý menovaný už bude tentoraz minimálne na lavičke.

Hostia na konci augusta opäť začali ligovú súťaž a v piatich dueloch stratili body iba v úvodnom domácom vystúpení s Met.Charkov (0:0). Podstatne lepšie vstúpili do Ligy majstrov, v ktorej nečakane deklasovali vonku Leipzig (4:1) a tak domáca remíza s Celticom (1:1) bola sklamaním. Pochopiteľne však nehrajú na vlastnom štadióne, ale v prechodnom pôsobisku v poľskej Varšave. Aj preto nie je veľký rozdiel kde svoje súboje hrajú.

Vo vzájomných zápasoch narazili na seba v dvoch posledných sezónach Ligy majstrov. Predvlani sa nečakane tešil dvakrát Š.Doneck, ale vlani už mal navrch pre zmenu favorit. Stávkujúcim radíme vsadiť na hostí, že dajú aspoň gól.