1.01
1000

Nitra - Michalovce 6.z.

13.04.2024 18:00

Michalovce odvrátili prvý mečbal semifinále s Nitrou, ale ak chcú sériu poslať do rozhodujúceho siedmeho duelu, tak potrebujú vyhrať aj pod Zoborom.

Dukla odmietla koniec sezóny a v piatom zápase pod oveľa citeľnejšou emóciou z jej strany, dokázala odvrátiť prvý mečbal a dotlačiť Nitru do šiesteho zápasu. Michalovce tentokrát začali oveľa lepšie a prvú tretinu vyhrali 1:0. „Corgoni“ si však do druhého dejstva preniesli štvorminútovú presilovku a z nej vyrovnal Bajtek. Bola to už deviata využitá početná výhoda Nitry v tejto sérii, ale rovnako v presilovke išla Dukla do vedenia 2:1. Onedlho však svojim druhým gólom v zápase opäť zrovnal Bajtek, načo ešte rýchlejšie odpovedal Macejko. Tesný náskok držala Dukla prakticky celú tretiu tretiny, aby v jej závere dvakrát skórovala do prázdnej bránky.

Je tak zjavné, že hoci sú Michalovce oslabené, tak Nitra šieste finále extraligy nedostane zadarmo. Všetko však nasvedčuje tomu, že o góly nebude núdza ani v šiestom zápase, v ktorom budú diváci hnať Nitru za spečatením postupu. Očakávam opäť viac ako 5 gólov a reálne sú opäť aspoň dva presné zásahy v presilovkách.